805 NFözellikleri

hasçel

Üye
805NF buzdolaplarında dondurucu bölümünde et yada dondurulmuş gıda yoksa 4 yada 0 dereceye dondurucu bölümünü ayarlama imkanı var. bu özellikte olan buzdolabı varmı .varsa bu konuda beni bilgilendirirmisiniz.teşekkür ederim

No frost dolapların hepsi çalışma dereceleri ve sıcaklıkları aynıdır. Sizin öğrenmek istediğiniz şey nedir. Yiyeceğinz yoksa 1 ayarına kullanın. en az elektriği 1 de sarf edersiniz

10 seneden fazla kullandığım buzdolabı 805 NF Arçelik.şimdiki dolablarda bulamadığım özellik :buzdolabında dondurulacak gıda yoksa dondurucu bölümünü #0 yada *4*derecede çalıştırabiliyorum yani artı derecede çalıştırma imkanım var.şimdiki tüm marka ve modellerde buzdolabında dondurulacak gıda olmasada dondurucu bölümü nü eksi derecelerde çalıştırmak zorunda kalıyorlar.yani 10 sene önce Korede üretilen 805NF daha mı çevreci acaba.gerekmediği zaman eksi derecede çalıştırmıyorum.bu gün bu tür özelliklere sahib olan buzdolablarına daha çok ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

10 seneden fazla kullandığım buzdolabı 805 NF Arçelik.şimdiki dolablarda bulamadığım özellik :buzdolabında dondurulacak gıda yoksa dondurucu bölümünü #0 yada *4*derecede çalıştırabiliyorum yani artı derecede çalıştırma imkanım var.şimdiki tüm marka ve modellerde buzdolabında dondurulacak gıda olmasada dondurucu bölümü nü eksi derecelerde çalıştırmak zorunda kalıyorlar.yani 10 sene önce Korede üretilen 805NF daha mı çevreci acaba.gerekmediği zaman eksi derecede çalıştırmıyorum.bu gün bu tür özelliklere sahib olan buzdolablarına daha çok ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

sevgili dostum sana tamamen katılıyorum...
sahip olduğun dolap ender özelliklere sahip bir dolaptır benzerleri vestel tarafından g. koredeki aynı firmaya fason olarak yaptırılmıştır..maalesef her tüketici sizin gibi bilinçli olmadığından üretimi rantabl görülmeyerek tarihin tozlu sayfalarına terk edilmiş bir sistem olarak kalmıştır....30 senelik iş hayatımda onlarca benzer durumla karşılaştımki artık bu gibi durumlara tepki bile veremiyorum...
örnek mi?
bir evde hem fırınlı ocak hem Mikrodalga hem mini fırın bir de üstüne bonus midi fırın olurmu??????(şaka gibi değilmi)
başka bir evde nofrost bd yanında sandık tipi deepfreeze holde mini deepfreeze birde su sebili olunca hööö diyesi geliyor insanın...
oyle veya böyle tüketim toplumu olmaya birileri tarafından alıştırılıyoruz....
bakkala gidiyorsun kutu kola alıyorsun atıyorum 1,5 lira veriyorsun tamçıkarken bakkalın önünde 2.5 luk kola kutu koladan daha ucuz!!!
hayda...
bir dahakine kutu yerine 2.5 luk kola alıyor patlayana kadar içiyor kalanını ertesi gün çöpe atıyorsun...
marketten çuval boy deterjan alıyor haftada 2 3 çamaşır yıkayım derken ağzı açık kalan deterjan 20 gün sonra bayatlamaya başlıyor sen farkında olmadan deterjan miktarını çoğaltıyor üstünede yok renklisi yok beyazı yok perdesi yok donu için üretilmiş deterjanları raflardan birer birer gerekmediği halde indiriyoruz....
daha 50 yıl öncesinde bu memleket yeni yeni demir çelik çimonto üretirken artık her zımbırtı yı üretir hale geliyoruz vede bunu nedense milli bir mesele haline getiriyoruz?? gereklimi gereksizmi tartışılacak bir konu??
saygılar
hakan

yazdıklarına katılıyorum.yaşadığımız hayatın ta kendisi.yorumun için teşekkür ederim.

hasçel kardeşim bende de aynı buzdolabından var 1993 senesinde almıştım ama benimkisi beko 8052 nf ama sanırım ikiside aynı beko arçelik bir firma olunca zaten o modeller ithal geliyordu o zaman bende üst dondurucu kısmını +4 derecede çalıştırıyorum bozulacak gıdaları zaten 3-5 günde tüketiyorum dondurup çözmeye gerek kalmıyor yalnız bu sene kurban etlerini bi atayım dedim no frost u çalıştırdım dondurucu sıcaklığı -10 dan yukarı çıkmadı normalde -18 -21 kadar çıkması lazımdı varmı böyle sıkıntı sende

durali kardeş benim 805 NF sorunsuz çalışıyor.

sanırım benim bi servis çağırmam lazım elekronik kartında arıza olabilir defroz ısıtıcı röle çalışmıyor olabilir

-10 dereceyi sabitliyorsa sürekliliğini sağlıyorsa bence idare eder.

S.a bende bir arcelik 805 nf dolap var. -30 dereceye kadar sogutuyor ama istop etmiyor. on ve arka kartlarında sorun yok sensürler de sağlam sebebi ne olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri