800 metre mesafeye görüntü aktarımı

serhat33

Üye
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar. Kafama takılan bir soruyu sormak istiyorum tecrubesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.Sistem odasında masaüstü bir bilgisayarımız bulunmaktadır. Bunun ekran görüntüsünü 800 metre mesafedeki bir bölgeye taşınması isteniyor. bu görüntüyü fiber ile aktarmayı düşünüyoruz.Vga yı ethernete çevirerek ,ethernetide fibere dönüştürerek bu mesafeye aktarmam mümkünmüdür.veya hangi cihazı kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirim.Bilgi verebilirseniz çok sevinirim..iyi forumlar dilerim..

Mümkündür ama:
Wifi,rf 7/24 kullanımlarda randıman vermez.
Anlamadığım masaüstü bağlantısı neden yapmıyorsunuz da vga taşımakla uğraşıyorsunuz?
Sadece masaüstü yayını yapan programlar var(bedavamı ? VLC)(hiç bir şey yoksa Radmin var).
Sadece aynı networke dahil etmeniz yeterli olacaktır.
800 metreye kesinlikle fiber çekin, 90 metredeki wifi sistemini söküp fiber taktık.

Single mod fiber kablo ile sorunsuz çalışır.

fiber optikten ziyade , kablosuz görüntü aktarımı deneyin RF wireless gibi repeater ile besleyebilirsiniz.

merhaba değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Kablosuz aktarımda sorun yaşayabilirim. garanti çözüm olsun diye fiber optik kablo ile taşımak istedim.Mevcut tesiste aynı zamanda TEDAS varmıs tel örgü sistemi bu sistemin haberleşmesini anlattığınız şekilde kablosuz olarak yapıyorlar fakat sağlıklı çalışmıyor.

Mümkündür ama:
Wifi,rf 7/24 kullanımlarda randıman vermez.
Anlamadığım masaüstü bağlantısı neden yapmıyorsunuz da vga taşımakla uğraşıyorsunuz?
Sadece masaüstü yayını yapan programlar var(bedavamı ? VLC)(hiç bir şey yoksa Radmin var).
Sadece aynı networke dahil etmeniz yeterli olacaktır.
800 metreye kesinlikle fiber çekin, 90 metredeki wifi sistemini söküp fiber taktık.

Single mod fiber kablo ile sorunsuz çalışır.

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için. masaüstü bağlantısından kastınız nedir anlayamadım.İsterseniz ben işin tam detayını size aktarayım. şimdi sistem odasında bir masaüstü pc (kasamız ve ekranımız mevcut) bu pc ye sahadaki enstrüman bilgileri geliyor ve ekrandan izleniyor.Aynı zamanda bu ekran görüntüsünü sahada belli bir noktaya led monitör montajı yapılarak ordanda izlemek istiyorlar.Yani bir adet bilgisayar kasası var 2 adet monitör mevcut 1.monitör kasanın yanında 2. monitör ise 800 metre mesafedeki izleme noktasında. şunu yapmayı düşünüyorum. Kasadan vga çıkışını 2 vga çıkışı olacak şekilde çoklayıp 1.vga çıkışı kasanın yanında olan monitöre vermek. Diğerini ethernete çevirip ethetnetide aşağıdaki linki verilen cihazla fibere cevirerek 800 metre mesafeye göndermek. Burdada bu işlemin tam tersini yaparak monitöre bağlamak istiyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım görüntü kaybı v.s ?

http://www.moxa.com/product/IMC-21.htm

Tv çıkışlı ekran kartı işi çözmez mi, 800m anten kablosu 2. monitör olarak tv.

Tv çıkışlı ekran kartı işi çözmez mi, 800m anten kablosu 2. monitör olarak tv.

Hocam merhaba kasaya müdahele ettirmiyorlar. Ellerinde mevcut bir monitör var onu kullanmamızı istiyorlar.Vga ve dvı çıkışı var monitorün.

teamwier gibi bir program kurarak kilometrelerce öteden bile ekran görüntüsünü görebilirsiniz!

@c.berkan merhaba en ucuza halletmeyi hesaplıyorlar tek kasa ile 2. pc olmadan, denemiş değilim @serhat33 2. monitörde usb var mı pek yoktur ya ... Kasaya kadar veri hangi yöntemle gidiyor? 2. monitör yerine tv kullansan bile 800m de ethernet sinyali zayıflar.

teamwier gibi bir program kurarak kilometrelerce öteden bile ekran görüntüsünü görebilirsiniz!

hocam team viewer la bağlanacak pc yok ki :) örnek veriyorum bir kasanız var iki ekranınız var yani ekran kartına iki monitör bağlı gibi düşünebilirsiniz 1. monitörde görünenin aynısı 2. monitörde olacak. ama 2. monitör uzakta.

Forum istatistikleri

Konular
128,105
Kullanıcılar
449,807
Son üye
bdursun

Yeni konular

Geri