7volt u 5 volta dusurme ?

Evostar01

Üye
Telefonum icin şarj bankasi yapmak istiyorum elimde 6v 4 amper aku var bunun cikisini 5v 1 ampere nasil indirebilirim?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
başlıkta 7 yazıyor akü 6 volt:)
bir hızlı bir standart diyot işi görür. ikisini seri bağlayınca 1 volt indirecektir

lm2940-5v kullanabilirsin. 7805 sağlıklı olmaz

telefon şarj her telefonun şarjı aynı değıl ben eskı Nokia telefonlarla uzaktan kumanda yapmıştım şarj problemını benım yaptığım cihazla çozum getırmıştım 5 volt vermekle şarj olmadığını gordum bende şarj çıkışına pikten çikiş alip transistorle pals şeklınde verdım 1 herz bu şekılde batarya daha iyi şarj oldu aynı devreyı şuanda dahı devam edıyorum gerçı telefonlu kumanda tarıh oldu yınede soranlara hazırda bulunduruyorum

her 7805 1 A vermez metal keys olursa verır giriş 7 volt varsa 7805 ıle piyasada bolca bulunanlardan 500 mA dıye satılır ama 300 mA den fazla alamazsın isinir yanar metal keys kullanırsan 3 A dıye satılır 2 A rahat alırsın tabıı soğutucu şart

geldi gene:)
7805 in a sı 300 ma
b si 500 ma
c si 1 amper verir
7805k 5 amper verir 3 amperi soğutucusuz.
ne ise soru soran kardeşim akü ise bir silisyum bir germanyum diyotu seri bağla 1 volt düşüm sağlar. amperi de dert etme. 4 amper telefona zarar vermeyecektir büyük ihtimal. ama bazı çin malı mp3 lerde yüksek amper entegreyi yakabilir. onu göz önünde bulundur. ne ise bu forumun iyice keyfi kaçtı.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri