7.4 Voltu 1.2 Volta Düşürmek

Beko2486

Üye
Merhaba hangi başlığa açacağımı bulamadım için buraya açıyorum. Sorum şu bende 7.4 v pil var bunu 1.2 volta düşürmem lazım ancak herhangi bir direnç kullanmadan yani sanki o 7.4v pil 1.2v gibi davranıcak ama pil 7.4 olduğu için daha uzun süre kullanıcam umarım anlatabilmişimdir

7.2 volt olan pil 6 adet 1.2 volt pilerin seri bağlanmış şeklidir.
seri bağlantıları söküp paralel bağlarsan 1.2 volt alırsın akımı pilerin toplam akımı kadar olur yani uzun zaman dayanır.

işte öyle puntolu pil değil bu direk kalıp pil dediğiniz işlem yapılamaz. Elimdeki pil Li-Po pil.

''Step-Down Voltage Regulator ''devreleri incele, Lm2576 datasheete ne göz atmanı tavsiye ederim .................

bende birebir aynı durumdayım. lipo pilleri başka amaçla kullanmak için voltaj düşürmek istiyorum. ancak nasıl yaparım bilmiyordum. bi mesaj önce bahsedilmiş Lm2576 dan.. baktım ama net bişey bulamadım. yani tek başına kullanılmaz sanırım.. devre gerekli.. bunuda yapmak uzun iş.. hazır bişey yok mudur acaba? 7,4 2200mA\h iki adet pil var.. yaklaşık 2m şerit lede bağlayacam ve uzun süreli yanmasını istiyorum. voltajı ayarlayabilmem lazım.

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,460
Son üye
erdemakbulut

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri