657 ye karşımısınız?

Evet arkadaslar gündemden bir tartısma konusu ben bir polis cocugu olarak söylüyorum 657 kalksın benim maasımdan kesilen hayvan yüküyle paranın yan gelip yatarak calısan insanların cebine girmesine tahhammül edemiyorum,niyetimde yok,buna gerekde yok elbet maasının hakkını veren vardır onlara lafım yok.not polisler memur degil
SİZCE ???

devlet memurundan işçisinden aldığı vergıyı diğer çalışanlardan alsa şimdıye kadar super guç devlet olurduk 657 sadece polisler içinde değıl bende 657 lıyım devlete en yuksek vergıyı verenlerdenım

Bende özel sektörde çalışıyorum ve gelir vergisi ödüyorum. Çalıştığım firma bunu ödemiyor. Yani kazandığım paranın vergisini peşin peşin ödüyorum. daha sonra vergisi ödenmiş para ile alışveriş yaparken bir daha kdv ödüyorum.

zaten bürüt gelirinden önce %18 kdv sonra da kalanın %35 gelir vergisini ödeyince senin eline yaklaşık %48 kalıyor.
bu demek oluyor ki ülke vergi olarak 70 küsür milyon vatandaşta ne kazanıyorsa hepsinin toplamı kadar vergi alıyor. vergi kaçıranlarla, her yaptığı harcamayı vergiden düşüremeyenleri kafa kafaya kabul edersek durum bu.
gelir vergisi öderken bir de üste kdv ne mantıktır anlamak güç tabi.

%48 kalıyor dediniz ya eh haliyle bu oranıda harcarken %18 ödeyeceğiz %40 - 39 gibi bir rakam kalıyor.

Yani 100 birim kazanıyoruz bunun neredeyse 60 birimini devletimize kalanı artık ne kaldıysa ...

zaten bürüt gelirinden önce %18 kdv sonra da kalanın %35 gelir vergisini ödeyince senin eline yaklaşık %48 kalıyor.
bu demek oluyor ki ülke vergi olarak 70 küsür milyon vatandaşta ne kazanıyorsa hepsinin toplamı kadar vergi alıyor. vergi kaçıranlarla, her yaptığı harcamayı vergiden düşüremeyenleri kafa kafaya kabul edersek durum bu.
gelir vergisi öderken bir de üste kdv ne mantıktır anlamak güç tabi.
Bu nasıl bir maaş hesabı böyle
Nerde çalışıyorsunuz siz :)

:) maaştan KDV mi kesiliyormuş ilk defa duyuyorum hiçte maaşimdan kdv kesılmedı sadece satın aldiğim ürünün eşyanın cinsine gore kdv odedım %18 lur %8 olur değişir maaştan kdv alınmaz vergiler duştukten sonra gelir vergisi olabılır

konu vergiden acilmis peki su zorunlu trafik sigortasina ne diyosunuz %300 zam hangi mantiktan suzulmus acabaaaaa ?? amac ne boyle bir zam sekli yok yahuu

konu vergiden acilmis peki su zorunlu trafik sigortasina ne diyosunuz %300 zam hangi mantiktan suzulmus acabaaaaa ?? amac ne boyle bir zam sekli yok yahuu

Şimdi bu soruya cevap yazıcam ama olay siyasete girecek o yüzden yazamıyorum. Malum forumda siyaset konuşmak yasak.

Açıklaması var ama yeri burası değil.

Allah Devletimize, hükümetimize zeval vermesin. isyan edilecek değil, şükür edilecek durumdayız.
Türkiye içte ve dışda bunca düşmana rağmen büyüyor, daha da büyüyecek, hiç durmadan büyüyücek Allah'ın izniyle.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri