60 KVAr kontaktör için 50KVAr kontaktör kullanılabilir mi ?

phase

Üye
3RT 1647-1AP01 50KVAR kontaktörün üzerinde bildiğim 105 A yazıyor.60KVAr 30+30 2 tane kondansatörle 2 aydır bir yerde kullandık siemens olarak.Fakat MOELLER'in 50KVAR lık kontaktörüde siemens gibi kaldırabilirmi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Siemens kondansatörlerin etiket voltajı neydi hatırlıyormusunuz?
Normalde dayanmaması gerekir.

Bunu şunun için sormuştum:
Eğer ki kondansatör etiket voltajı:
480V ise, o kondansatör 400V ta 21,5kVAR,
525V ise 400V'ta 17,4kVAr olarak çalışır.
(Uygulanan geriligim karesiyle ters orantılı olarak değişir gücü.) Gücü azaldığı zaman da çekilen akım azalır.

Önceki mesajımda da dediğim gibi kaldırmaması lazım. Daha önceki olayda 50kVAr kontaktör, 60kVAr kondansatörü nasıl kaldırdı ben ona takıldım.
Siemens markalı, 400V ve 30kVAr gücünde kondansatör üretimi olduğunu bilmiyordum bu arada...

Kondansatör değil kontaktör siemens marka yanlış anlaşılmasın

pano tasarlanırken bır ust kontaktor secılmıstır kullanabılırsın ama uzun omurlu olmaz kısa bır sure sonr aark yapacaktır

400V yazıyor dediğin yani kondansatörlerin mi 400V kontaktörlerinmi...Yani genç arkadaşın dediği gibi 480V'ta 30kVAR olarak çalışıyor olabilir kondansatörlerin...aksi taktirde kontaktörün siemens'te olsa başka marka da olsa kaldırmaması lazım...şu an için kaldırıyor olarak varsayalım, en kısa zamanda uygun kontaktör yada kondansötör seçmeni tavsiye ederim...çünkü tesisin risk altında demektir...

3RT 1647-1AP01 50KVAR kontaktörün üzerinde bildiğim 105 A yazıyor.60KVAr 30+30 2 tane kondansatörle 2 aydır bir yerde kullandık siemens olarak.Fakat MOELLER'in 50KVAR lık kontaktörüde siemens gibi kaldırabilirmi?

Türkçe matemetiksel bir dildir.
Düzgün cümle kuralım o zaman. İki nokta arası bir cümledir ve cümle içindeki kelimeler o cümledeki isimlerle ilişkilendirilir.
Mesajımda da soruyorum kondansatörlerin etiket voltajı diye. Buna da dikkat etmemişsiniz.

Arkadaşım, 50kVAR lık kontaktöre, 60kVAr kondansatör bağlanmaz. Üç oldu. Hala daha soracaksanız eğer, gene olmaz derim ben. Siz bağlarım derseniz bağlarsnız.
Bu da beni bağlamaz!

___

Çalışır. Nasıl çalışır, voltaj düşükse kondansatör etiket değerinden, çekeceği akım az olur çalışır. Ben 12-13 yıl çalışıp ta hiç bozulmayan kondansatör gördüm. Etiket değeri 400V, ama uygulanan voltaj 375-385V

Sanırım arkadaş Siemens Sirius 3R serisi Kontaktörün etiketinden nominal güc baktı o yüzden 50 kVAr'lık Siemens kontaktör, 50 kVAr'lık Moller Kontaktör diyor.
Ve soruyor; 50 kVAr'lık Siemens kontaktöre 60 kVAR kondansatör bağladım çalıştı...
Aceba 50 kVAr'lık Moller Kontaktörde aynı şartlarda çalışırmı diye...

Sanırım arkadaş Siemens Sirius 3R serisi Kontaktörün etiketinden nominal güc baktı o yüzden 50 kVAr'lık Siemens kontaktör, 50 kVAr'lık Moller Kontaktör diyor.
Ve soruyor; 50 kVAr'lık Siemens kontaktöre 60 kVAR kondansatör bağladım çalıştı...
Aceba 50 kVAr'lık Moller Kontaktörde aynı şartlarda çalışırmı diye...

Biraz aceleyle olduğundan yazım devrik olmuş kusura bakmayaın ama Ertek68 arkadaşımızın söylediği gibi demek istemiştim

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri