6-7 Kasım, Rüzgar Enerjisi Kongresi, WOW Konf. mrkz. Giriş ücretsiz, Kayıt Zorunlu :)

elektrofizikci

Usta Üye
TÜREK 2013 DAVETDeğerli Sektör Paydaşları,
Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından 7-8 Kasım 2012 tarihinde düzenlenen Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi, WOW Convention Center'da siz değerli üyelerimizin katkıları ilebaşarıyla gerçekleştirildi.

Rüzgar Enerjisiyle ilgili olarak Türkiye'nin ilk uluslar arası kongresi olma özelliği taşıyan bu organizasyona, yerli ve yabancı konuklar ile üniversiteler yoğun ilgi gösterdi. İki gün süren kongrede, 2069 kayıtlı ziyaretçi oldu ve iki salonda 80'den fazla konuşmacının yer aldığı toplam 14 oturum gerçekleştirildi.

6-7 Kasım 2013 tarihleri arasında, WOW Convention Center'da düzenleyeceğimiz TÜREK 2013 için TÜREB Yönetim Kurulu olarak, TÜREK 2012'den aldığımız tecrübe ile sizlere daha etkin bir program sunabilmek adına çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz.

Şu anda Türkiye'de, 11GW mevcut proje stoku ve ulusal hedefi 2023 yılında 20 GW olan rüzgar enerjisi kapasitesi ile Avrupa'daki en önemli rüzgar pazarıdır. Türk Pazarı, mevcut rüzgar santrali proje stoku ile önümüzdeki 4-5 yıl içinde 10-12 milyar yatırım gerektirir. Türkiye'nin kendi bölgesinde bir enerji üssü haline gelmiş olması, Türkiye'deki yatırım fırsatlarının şekillenmesinde önemli bir rol oynayacaktır. Bu nedenle, yatırımcıları bu canlı piyasa içerisinde yer almaya davet ediyoruz.

Ülkemizden ve tüm dünyadan geniş bir katılım beklediğimiz TÜREK 2013'ün, yeni sektör oyuncuları ile tanışmak, mevcut ilişkilerinizi güçlendirmek, sektörel uygulamalar ve araştırmalar ile ilgili en güncel bilgileri edinmek ve kamuouyunu rüzgar konusunda biraz daha bilgilendirebilmek amacıyla büyük bir fırsat oluşturacağına inanıyoruz.

Tüm bu çalışmalar ve bilgiler ışığında, ülkemiz ve sektörümüzün öncü etkinliklerinden birisi olan Türkiye
Rüzgar Enerjisi Kongresi - TÜREK 2013'e katkılarınızı beklemekteyiz. Saygılarımızla,
Yönetim Kurulu adına,
Mustafa Serdar ATASEVEN
Yönetim Kurulu Başkanı
Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB)

TÜREK 2013 DAVET

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9