5li Prize 1mm kablo takılırmı? Max kaç amp çekebiliriz?

BC38

Üye
Arkadaşalar bende beşli bir priz var. Eski kablosunda faz toprağa temas ediyordu bu yüzden çıkardım.
Elimde 3x1mm H05VV-F bir kablo var bu kabloyu bağlayacakdım ama ısınıp erimesinden korktum.
Bağlasam sıkıntı olurmu? 1mm kablodan kaç amper çekebiliriz.Şimdiden teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Aslında elimde 2.5 mm kablo var.Ama kullanmaya gerek duymadımm peki bu kablo en fazla kaç amper taşır?

8-10 amper civarı taşır.

Sızi bu beşli prızde neler çalıştıracaksınız, tv, uydualıcı, telefon şarjı gibi ise kaldırır, yoksa 1,5 dahada ıyısı 2,5 mm evladır. Ama bu prızlerın 2,5 luk kablonun taşıyacağı yükü kaldırmaz zaten erir.

Sızi bu beşli prızde neler çalıştıracaksınız, tv, uydualıcı, telefon şarjı gibi ise kaldırır, yoksa 1,5 dahada ıyısı 2,5 mm evladır. Ama bu prızlerın 2,5 luk kablonun taşıyacağı yükü kaldırmaz zaten erir.
Yalnışlıkla 2.5mm yazmışım aslında 1.5 mm olacaktı. Aslında hesaplama yaptığımda kullandığım cihazlar 1amp bile kullanmıyor.Ama ben başkası su ısıtı vb. takarsa diye 1.5mm olan kabloyu kullandım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri