50 Metre Şerit LED'i yakmak için güç kaynağı devresi lazım

kado000

Üye
Sa.50 metre tek çipli şerit ledi yapmak için kaç watt trafo gereklidir.veya kaç watt güç kaynağı.smps güç kaynakları bu iş için uygunmudur.(smps devresini ben yapabilirmiyim amatör biri olarak) bide hazır alsam smps maliyeti nedir.yardımlarınızı bekliyorum

Metresi kac wattlik LED ki ? Uretici katalog bilgisinde hic birsey belirtmemis mi ?

valla üstündeki poşette hiç öle şeyler yazmıyor.metrede 60 led tek çipli beyaz diyor.12v diyor.watt yazmıyor.

12V 20A. ancak 50 mt. şerit ledi çalıştırmak için 4-5 yerine güç kaynağından direk hat çekmen gerekli...Başa bela mevzular...

(smps devresini ben yapabilirmiyim amatör biri olarak)

Hayır...

Sa.50 metre tek çipli şerit ledi yapmak için kaç watt trafo gereklidir.veya kaç watt güç kaynağı.smps güç kaynakları bu iş için uygunmudur.(smps devresini ben yapabilirmiyim amatör biri olarak) bide hazır alsam smps maliyeti nedir.yardımlarınızı bekliyorum

tek led üzerinden 20 mA se eğer. metrede 60 lı tek çipse (ledeler 3 erli seri bağlıdır) . 60/3*0.02= 0.4 amper metre başına oluyor. bu da 50 metrede 20 amper eder. 20 amperden büyük bir güç kaynağı kullanman gerekiyor. bulunduğun şehre göre fiyatları değişecek. 40 ila 60 tl arasında bulabilirsin. ama dexen in dediği gibi tek uçdan yada 2 uçdan beslemen yetmeyecek (istersen bi dene şerit ledden ısıtıcı yapmış olursun:). eğer düz bir hatsa 50+40+30+20+10= en azından 150-200 metre kablo kullanman gerekecek. ince kablo kullanman pek doğru olmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri