5.1 Sistem Yapmak

Salih445

Üye
Herkese iyi geceler. Evde kullanmak için kendi yapacağım ses sistemini kullanmak istiyorum. Film ve müzik dinleme amacım. 5.1 olması lazım 6 kanala da farklı sinyal gidecek. Ama istersem 2.1e düşürmek istiyorum. Ve sadece pcye takılmasın aux girişide olsun istiyorum. Pc 7.1e kadar çıkış veriyor. Biraz masraflı olacak fakat insanın kendi yaptığı sistemde dinlemek daha bi farklı oluyor. Mosfet olması daha iyi olur aslında. 2x12 veya 2x24 beslemeli olsa iyi olur çünkü internette pek 2x35 x48 gibi trafolar bulamadım. 5 kanal aynı watt değerinde 6. kanal ise daha yüksek bass kanalı olacak çünkü. Sizden bunların hepsini çizip verin demiyorum sadec fikir almak istiyorum. 2 ohm hoparlörlerle de çalışacak. 4 çıkışlı entegrelerde pek 2 ohm görmedim ben o yüzden mosfet olsun istiyorum. Fikirlerinize açığım. Trafoyu bulabileceğim yer var ise bilgilendirebilirsiniz. Bir de tüm kanalların sesini nasıl aynı anda ayarlayacağım? Op ampın bu tür devrelerde ne işe yarayacağını kısaca özetlerseniz sevinirim. Fm radyo usb gibi özelliklerini auxa paralel yapabilirim. Fikir vermeniz çok önemli sağolun şimdiden.

50 watt sözde. 15w veriyormuş max o entegre. Hem 2 ohma dayanmsyabilir.
2 tane entegre var biri 50 wat 15 wat ,15 watt olanı şimdi kullanıyorum ev için bile fazla yarıya kadar açamıyorum sesini bass mükemmel diyebilirim tabi uygun watt hoparlör ve güzel kabin olması lazım
2 ohm ye dayanırmı bilgim yok fakat neden 2 ohm 4 - 8 ohm kullanın ev için fazla bile gelir

2 ohm hoparlörler var elimde. 2x24lük trafoyla en kaliteli mosfet anfisi ne yapabilirim

mofset amfi pro işi ben çok anlamıyorum entegre li yapacaktım ki hazır aldım daha sonra yapacağım fırsatım olursa iş yüzünden çok uğraşamıyorum elimdekileri tamamlayayım evdeki odanın teki elektronikçi dükkanı gibi oldu size kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri