44 kw motoru enversör çalıştırma

44 kw motoru enversör her iki yöne ilk hareketini zaman rörelesi ile kitlemesiz yolvermek istiyorum (yani basılı) tuttuyum süre içinde elektrik devresini bilen varsa yardımcı olabilirmi teşekürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kilitlemesiz dediğiniz mühürlemesiz olacak sanırım. çünkü kilitleme kumanda devrelerinde başka birşeydir.başka bir husuz motor yıldız üçgen mi yol alıyor. çalışma şeklini ve motor bilgilerini verirseniz daha sağlıklı yanıt alabilirsiniz.

Devreyi çizdim. Basılı tuttuğunuz sürede zaman rölesi ile çalışması 2 çeşit olur ilk olarak bir süre basarsınız sonra çalışır. Diğeri ise bastığınız anda çalışır bir süre sonra durur. İki devre arasında pek fark yok. Birinde Zr nin kapalısı diğerinde açığı kullanılacak. Çizimde her ikisi de var.

1- Sistem direk yol vermeli olduğu için tesisatın ve trafonun ve makinanın uygun olması gerekiyor.

2- Ben kontaktörleri 3TF50 seçtim. Para sorununuz yok ise 3TF51 seçin.

3- Ne Makinesi bilmiyorum ama bir kontaklı ampermetre ile ayrıca koruma yaparsanız iyi olur.

4- Butonlar JOG Buton özellikle seçildi. İsterseniz tek buton da kullanabilirsiniz. Ama böyle daha emniyetli.

Ekli dosyalar

• 44 kW İleri Geri.jpg
    44 kW İleri Geri.jpg
    76.1 KB · Görüntüleme: 60
Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680