433 mhz rf alıcı vericinin mesafesi ?

tekin146 ve MAIN_LOOP sizleri tartışmadan, aynı düşüncede görmek nekadar güzel. :)
Sizlerin bilgi birikimlerinizide bilen biliyor, ufak bir esinti sizi yıkamaz. :)

:)teşekkur ederım teknik olarak kural tektır ya bir veya sifir sayın maın-loopla ayrı duştuğumuz konular farklı:) ben eskı kurtlardanım maın loop daha yenı kendıne saha seçmış fakat genışletmek ıstıyor:)yaşlı kurtlarda papuç kaptırmaz bıldığı sahada:))

tekin146 ve MAIN_LOOP sizleri tartışmadan, aynı düşüncede görmek nekadar güzel. :)
Sizlerin bilgi birikimlerinizide bilen biliyor, ufak bir esinti sizi yıkamaz. :)

Son düzenleme:
bırakın tartışmaları radyo anteni taksam nasıl olur alıcı vericiye

:)sayınqazi biz keyfi tartişmiyoruz açtığın konuda ne yapılsa daha verımlı olur bunu tartışıyoruz arada saptırmalar olacak gelelımm soruna sorunuzun cevabı yukardakı yorumların içinde var siz onu dıkkate alın rf 433.92 için kaç cm prinç tel kullanmış arkadaş yazdı sayın fire bird ın dedığı anten boyu doğru da yanlış olan :)20 km basması 10 mwatt 17.3 cm antenle kı en verımlı çalıştığı anten açık arazıde 1 km oda hava şartlarına bağli 20 mt dede kalır konuyu açiyorsun lutfen takip et:) kolay gelsın

bırakın tartışmaları radyo anteni taksam nasıl olur alıcı vericiye

keyfi takip etmemezlik yapmıyoruz benım alıcı verıcı 433 mhz dıye biliyorum 433.92 si ne oluyo ? eski kurt :)

Son düzenleme:
:)anlaşilir dilden ızah edeyım çaycıların kullandığı pmr tewlsizler var bunlarda genelde 8 kanal bırde bunların alt kanalı 38 kanalı var bunların amacı telsiz yasasina gore bu telsizlere 446 mhz tahsıs edılmış bunun dişina yasal olarak çıkamaz bu 1 mhz lık kanalı eşit aralıklarla 8x38 e bolmuşler buda kusurlu yanı örnek 446.25 ,446.35 gibi 433 kanalıda aynı 433.92 oyuncak uzaktan kumandası araçlar için kumanda bu kanal sanırım dunya çapında geçerlı telsizlerde 446mhz avrupa ve türkiye için 466 mhz amerıka için bılıyorum tam emın değılım:)
keyfi takip etmemezlik yapmıyoruz benım alıcı verıcı 433 mhz dıye biliyorum 433.92 si ne oluyo ? eski kurt :)

hımm anladım 17.3 lük kullanayım o zaman teşekkurler eeski kurt engin bilgilerin için :)

Sayın FİRE BİRD olayın matematiksel hesabını paylaşabilir misiniz?

Lütfen üslubumuza özen gösterelim arkadaşlar.

:)biraz uslub bozuldu farkındayım ama arkadaşlarda bu konuda uslub bozmak için gerekenı yapıyorlar bana büyüde gel demesıne kızdım arkadaşın yınede sabretmem gerekırdı rahatsiz olan arkadaşlardan özür dilerım

Lütfen üslubumuza özen gösterelim arkadaşlar.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri