40-50 adet dijital girişli modül ihtiyacı hakkında

devil190795

Katılımcı Üye
merhaba arkadaslar bır modul gıbı bıseye ıhtıyacım var 40 50 tane sınyalı alıcak bana sadece 1 ınput verecek
yanı 50 tane sınyal geldıgınde cıkıs verecek 50 farklı sınyal yani 50 tane ve kapısı yani oyle dusunelım bukadar ınputu plc ye girmek ısdemıyorum

Counter kullan hocam tam kodunu hatirlamiyorum .Enda markaydi.Belli bi sayiya ayarliyon o kadar giris gelince cikis veriyor

hocam öle bisey degıl 50 tane farklı giris sinyalini toplayacak bana 50 side geldıyse lojık 1 olucaak biri gittiinde 0 olacak tekarar

Yanlis anlamisim ozirdilerim.Yapacagin uygulama nedir?
Sinyal derken 50 sinyalin icinde bir dogrulama olucakmi mesela siralama gibi?1234 diye
Birde sinyallerin hepsi dijitalmi?
Arada analog sinyal varmi?

estafurullah ne kusuru
sıralama yok sadece sınyal gelsın yeter hepsi digital sınyall

S.A.
64 pinli pic18f6xkxx serisi mcu kullanın 52 pin kullanabilirsiniz. Portları karşılaştırma yaparak az bir satırda işlemi halletirirsiniz.

işde pic konsunda hiç bir bilgim yok en son care ucuz bır plc alıcaz pic malıyetı nasıl olurr

veya kapılarıyla kendin yapmayı düşündün mü?

7432.gif

Bu kapıdan yaklaşık 10 adet alıp bir kart üzerinde gerekli bağlantıyla, 50 giriş'ten biri aktifken çıkış'ı 1 olan bir devre yapılabilir sanırım.

sürekli kullanacağınız bir ürün ise pic ile yapacağınız ürün maliyeti çok çok ucuz olur. Devre çizim ve montaj bilginiz az ise dip kılıf ürünler kullanırsınız işiniz kolaylaşır.

Öncelikle sinyallerinizin voltaj seviyesi nedir? Eğer 24v ise her sinyalinizi optocoupler ile cmos yada ttl seviyesine düşürmeniz lazım. Ben cmos tercih ettiğinizi varsayıyorum. 4081 ve 4082 entegreleriyle istediğiniz kadar girişi and'leyebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri