4 Robot yarışlı NİSAN AYI ETKİNLİK-FUAR LİSTESİ (güncellemeye açık)

elektrofizikci

Usta Üye
4 Robot yarışlı NİSAN AYI ETKİNLİK-FUAR LİSTESİ

Merhaba. Yeni bir ayda yine birlikteyiz.
Bazı seçme ve bildiğim fuar, üniversite etkinliği ve robot yarışlarından oluşan etkinlik listem yayında.
Yeni etkinlikler mesaj olarak eklenecektir.
Herkese bilim dolu bir ay diliyorum. Görüşmek üzere...
elekTRofizikci... İZLEME DE KALIN!

http://elektrofizikci.com/?page_id=1465

Tüm Türkiye'deki fuarlar için Fuarlar Genel müdürlüğü sayfasını ziyaret edebilirsiniz...
http://www.tobb.org.tr/FuarlarMudurlugu/Sayfalar/AnaSayfa.php

NİSAN-AYI-1.png

Listelerin değil Fuar gezilerinin takipçisiyim Ümit :)

Abi listeye baksana. bekar olsam bile gidilmez hepsine... karabük ünv tesi kalacak yerimi ayarlıyor. davet ettilrr. bakalım kismetse niyetim var...

Şu robot yarışmalarından sıkıldım artık.Hep çizgi izleyen , sumo robot vs. vs. vs. her sene aynı.Bu yarışmaların tadı da kalmadı artık.Yenilik yapmak için değilde ödülü almak için yarışıyorlar.Geçen sene hangi okul katıldı ise bu sene gine aynı robotla tekrar katılıyor.

Şu robot yarışmalarından sıkıldım artık.Hep çizgi izleyen , sumo robot vs. vs. vs. her sene aynı.Bu yarışmaların tadı da kalmadı artık.Yenilik yapmak için değilde ödülü almak için yarışıyorlar.Geçen sene hangi okul katıldı ise bu sene gine aynı robotla tekrar katılıyor.
Çok sık gidilince biraz bayıyor gerçektende ama olsun, katılımcılar değişiyor, yazılımlar değişiyor, işlemciler değişiyor, motorlar değişiyor ,tekerler değişiyor... Parkur lar değişiyor yollar değişiyor... değişiyor da değişiyor öğrenciler de bunlarla gelişiyor. Tip değişmese de içerik değişiyor.

Hocam önemli olan işlemcinin vs. değişmesi değil ki.Yeni ve gerçekten güzel birşey yapan var mı ? Yani çizgi izleyen robotda birinci olan robota bakın , birde japonların çizgi izleyen robotuna bakın.Kaç senedir yapıyorlar Türkiye'de o hıza ulaşan olmadı daha.Buda şunu gösteriyor ki işlemcinin , motorun değişmesi önemli değil.Kafalarındaki ödülü kazanma hırsının gitmesi lazım :)

Hocam önemli olan işlemcinin vs. değişmesi değil ki.Yeni ve gerçekten güzel birşey yapan var mı ? Yani çizgi izleyen robotda birinci olan robota bakın , birde japonların çizgi izleyen robotuna bakın.Kaç senedir yapıyorlar Türkiye'de o hıza ulaşan olmadı daha.Buda şunu gösteriyor ki işlemcinin , motorun değişmesi önemli değil.Kafalarındaki ödülü kazanma hırsının gitmesi lazım :)
Malesef o maddiyat hırsında hem fikiriz. Ama bu hırs artık ruhumuza işlemiş. Her yaş grubunda her kesimde var... Kolay kolay da sevdiği işi yapma-kedini geliştirme kültüründe bir nesil yetiştiremeyeceğiz gibi geliyor.

Aynen hocam , katılıyorum size.

Malesef o maddiyat hırsında hem fikiriz. Ama bu hırs artık ruhumuza işlemiş. Her yaş grubunda her kesimde var... Kolay kolay da sevdiği işi yapma-kedini geliştirme kültüründe bir nesil yetiştiremeyeceğiz gibi geliyor.
Kedi dedin de nasıl öğrettin geliştirdin mi elektronik konusunda? :D
1425582487.jpg

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri