3lu vaviyen tesisati

bahadır67

Üye
Selamun aleykum arkadaşlar elimde bir is var ama ev sahibinin istekleri bitmiyor bana acilen yardimci olabilecek arkadaşlar lutfen yardim edin simdi yatak odasina istenilen tesisat su sekilde yatak basinda ikitane lamba olacak bu lambalar kapidan girdigimizde yanacak yatincada yatagin iki yanindan kapatilip acilabilecek ne gerek varsa internette biraz arastirdim ama
Birde ev sahibi evde buat istemiyor.

Sent from my GT-I9300 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Selamun aleykum arkadaşlar elimde bir is var ama ev sahibinin istekleri bitmiyor bana acilen yardimci olabilecek arkadaşlar lutfen yardim edin simdi yatak odasina istenilen tesisat su sekilde yatak basinda ikitane lamba olacak bu lambalar kapidan girdigimizde yanacak yatincada yatagin iki yanindan kapatilip acilabilecek ne gerek varsa internette biraz arastirdim ama
Birde ev sahibi evde buat istemiyor.

ev sahibi buat istemiyorsa buat üstü sıvanır hiç buat koymasan baya sıkıntı olur 3 lü vaviyen e gelince pek anlamasamda vaviyenden kapı girişine ve yatagın başına birer tane vaviyen anahtar koyarsanız yatağın diğer tarafınada bir anahtar onada nötr girerseniz sanırım olur

Yatak başını normal vaviyen yap kapı tarafını ara vaviyen yap

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Teşekkür ler arkadaşlar..

vavıen ve ara devıatör anahtar tesısatı ıstıyorsunuz.Eskıden devıatör anahtar dıye bulunurdu. Şimdi. "darbe akım anahtarı" dıye otomatlar var. İstediğiniz kadar yerden acıp kapama mümkündür. Malzeme satıcınızdan sorarsanız size yardımcı olurlar.Bu sekilde ara anahtar vs ye de gerek yok.
ElektrikBilim | Darbe Akım Anahtarı İmpuls Röle Detaylı Bağlantı Şeması
googlede bır aradım, ilk cıkan biligilerden birisi bu adresde, siz daha başka bilgilerde bulabilirsiniz.

Ara vaviyen anahtar yada modern ismi ile permütatör anahtar fiyatı yaklaşık 5 tl cıvarında işinizi çok rahatlatır.kolay gelsin.

AD2BC9AFA74947AC827A31EC7CCC9964.gif.png
-

darbe akim anahtari(impuls role) kullana bilirsiniz.yada ara vaviyende (permitatör)olabilir bizde otelde ara vavyen kullandik .

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri