3g modem internetini bilgisayar vasıtası ile wireless yayını olarak vermek

serkan_48

Üye dümdüz üye
Arkadaşlar merhabalar.

Elimde usb 3g modem var. bununla bilgisayarımda internete rahatlıkla giriyorum. Şimdi bu interneti kullandığım bilgisayar aracılığı ile wireless olarak yaymak ve çevremdeki bir kaç telefonunda bundan yararlanmasını istiyorum.

1- Programsız yada program aracılığı ile olacaksa kırılmamış ücretsiz olarak yapabilirmiyim?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ben birara kullanıyordum programın ismini unuttum.Bilgisayarı modem olarak kullanma diye yazarsan bişeyler bulursun.

Şimdi bakınca buldum program conectify diye geçiyor.Yalnız kırmak gerekecek.:)

xp ise conectify. net framework ile.
yoksa da isletim sisteminizin versiyonu , wifi hot spot diye aratin daha kolay versiyonlari cikR.
basit aslinda. once istediginiz agi paylasima aciyor sonra da iki kod ile pc yi wireles modeme cevirebiliykrsunuz, acma kapatma kodlari var nette.

Kullanacağım bilgisayar iş bilgisayarı olacağı için kırılmış lisanssız olmaması lazım.

İşletim sistemim windows 7

connectify programını buldum ağı 3g yi seçtirmiyordu. Sanırım ücret istediği için.

Teşekkürler.

illa ugrastiracaksin degil mi. netim cekmiyoren:)
  • wi-fi kartımızın veya adaptörümüzün güncel sürücüsünün yüklediğine emin olun
  • açık ve çalışır durumda olmalı tabi
  • başlat>programlar>donatılar>Komut istemi'ne sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır deyiniz
    quote:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Test key=password
  • bu komutu çalıştırın, burada ssid denilen wi-fi ismi, key de malum şifre. yalnız key girerken belirli kısıtlamalar var onları alttaki resimde görebilirsiniz
  • netsh wlan start hostednetwork
  • netsh wlan stop hostednetwork

bak simdi. son iki kodu da wifiyi acip kaparken kullanacaksin, Ma bir net hizi duser. iki baglandigin cihaz adedi pc yi kasar. bu islemcine bagli.

Ekli dosyalar

• 89B25F9A2F58A8DECEE245CC63E1D5BD.jpg
    89B25F9A2F58A8DECEE245CC63E1D5BD.jpg
    35.1 KB · Görüntüleme: 17
istersen son ikikodu kisayol yardimcisi ile kullanabilirsin, normal masaustune sag tik yeni kisayol olustur adres yerine kodu koyarsin. bir tikta acip kaparsinl

Tesekkurler yolgezer deneyecegim.

Hocam genelde kırılmış program yapar bunu ücretsiz program bulamazsınız.İsterseniz programı indirebileceğiniz link vereyim ?
arkadas durumu ne olsa ben cozum bulacam da o da sorunun cevabini acip kacangillerden oldu-:)

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri