380 Volt Giriş 5 Volt Çıkış Trafo

rez

Üye
Selamlar arkadaslar 380 volt giris 5 volt cikis ve 8000 amper olan tristor kartla calisacak trafoya ihtiyacimiz var. yuvarlak çapta metal malzemeleri isitmak icin kullanicaz nerede yaptirabiliriz, fiyatlari ne civarda olur. Tesekkurler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Selamlar arkadaslar 380 volt giris 5 volt cikis ve 8000 amper olan tristor kartla calisacak trafoya ihtiyacimiz var. yuvarlak çapta metal malzemeleri isitmak icin kullanicaz nerede yaptirabiliriz, fiyatlari ne civarda olur. Tesekkurler

bu trafoyu özel sardırıcaksınız.standartlarda bulunmaz.kabaca 40 kW trafo gerekiyor.elektrik makinaları imalatı yapan yerler yapar ama maliyeti yüksek olur çünki özel bır durum ve bu iş için günlerini verecek.ısıtmak istediğiniz parçalar ne tür malzeme ?ayrıntıya girerseniz belki daha kolay yöntem önerebilecek arkadaşlar çıkabilir.kolay gelsin.

büyük caplı çalışan bobinajcılar yaparlar kolay gelsin

Metal malzeme ısıtacaksanız indüksiyonla ısıtma sistemlerini araştırmanızı öneririm.İnternette imalatçı firmaları bulup görüşebilirsiniz.Isıtılacak parçanın büyüklüğü ve ısıtma zamanı ne kadardır.

Cevaplar için teşekkürler. İsitilacak parcamiz cap 16 ila 20 mm arasi ve 15 ila 20 saniye zamanda isitilacak. Bilmedigim icin
soruyorum DC ve AC trafolar varmis birde İC varmis ne olduklari hakkinda bilginiz varmidir. Benim isimi hangisi gorur. Tesekkurler

Cevaplar için teşekkürler. İsitilacak parcamiz cap 16 ila 20 mm arasi ve 15 ila 20 saniye zamanda isitilacak. Bilmedigim icin
soruyorum DC ve AC trafolar varmis birde İC varmis ne olduklari hakkinda bilginiz varmidir. Benim isimi hangisi gorur. Tesekkurler

arkadaşım ben hala ayrıntı bekliyorum.ısıtılacak parçaları çeliklememi yapacaksınız.kaç santigrat dereceye kadar ısıtacaksınız.ne kadar detay o kadar çok bilgi size döner.

Bu ihtiyacınız olan trafo yüksek frekanslı bir trafo olduğundan yada olacağından normal 50Hz lir bir trafo gibi değildir. Bu tip ısıtma bobinleri yaklaşık 20 ila 100 kHz arasında çalışır. Bu bobinin sağlıklı iş yapabilmesi içinde bu bobinin bağlı bulunduğu rezonans devresindeki kondansatörün max. frekansıdır. Ayrıca bu tip trafoların sistem güvenliği açısından endüktansları çok önemlidir. Sarım şekline göre bu değişiklikler gösterir ve daha çalışmaya başlar başlamaz arızada yaptırtabilirsiniz. Türkiyede bu konu üzerine çalışma yapan bir çok firma bulunmaktadır. Firma ismi vermem doğru olmaz ancak forumumuzdaki Firma rehberine bir göz atmanızı öneririm.

Bu arada DC trafo diye birşey yoktur.

Selamlar arkadaslar trafoyu yaptiriyoz simdide bu trafoya uygun tristor kart imal edecek bir firma gerekli yardimlariniz icin tesekkurler

biz dediğiniz işi induksiyon sulama sistemiyle yapıyoruz frekans convertörü indksiyonun içinden geçen suyu soğutması için soğutucu sistem o suyun toplanıcağı bir su deposu mevcut ve sertlik ölçme cihazıyla kontrol ederek seri olarak çıkarıyoruz.

aslan trafoyu ara adamların yapmadığı trafo yok malatyada fabrıkaları her çeşit trafo sarıyorlar

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri