380 V 48,5A 25 kW 2930 U/Min 50 Hz Motor İçin Devir Kontrol

xpload

Üye
Arkadaşlar başlıktada belirtmiş olduğum özelliklere sahip motorun devrini 2930 değilde 2000 yada 1800 devir olarak kullanmak istiyoruz. Mümkün mü? Eğer mümkünse yazar mısınız?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
invertör ile istediğin devire ayarlaya bilirsin..

Bana link verebilir misin "silent59" yada önerebileceğin marka ve model var mı ?

Motor ve pompa kayis kasnakla cevriliyorsa, motor kasnagini, 1800/2930 oranında ayarlayin.Kaplinle bagli ve degisim yapamiyorsaniz, invertor kullanmaniz gerekir..

Sent from my GT-I9500 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

slm commander sk uzaktan buton ıle hız artırma eksıltme yapılabılırmı..

Motorun devri ile niye oynamak istediğinize göre değişir.Motor karşısı ile direk akuple olmuş ise inverter yardımı ile istediğin devirde çalıştırırsın. Eğer kayış kasnak ile çalışıyorsa kasnak çapları ile oynayarak yapılabilir ama dikkatli olmak lazım eğer bir kaç deneme yapabilirseniz karsısında ki yük az ise enerji tasarrufu bile sağlarsınız. Ben deneme yanılma ile 9 motorda yaptım karsısında ki yüke göre %22 tasarruf sağladığım yerde oldu, %8 ile yüzü astarını kapatmayan yerde oldu.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri