32 volt 1560mA yazıcı adaptörü

darkonset

Üye
İyi çalışmalar...

Benim eski bir marka hp 6540 model yazıcımın adaptörü yıllar önce kısa devreden dolayı hasar gördüğü için bir köşede duruyordu. Bugünlerde yazıcıya ihtiyacım oldu ve yeni bir adaptör alıp tekrar kullanmayı düşündüm. Yalnız adaptörün astarı yüzünden pahalı çıktı, bu fiyata bu adaptörü satın almak yerine 2. el bir yazıcı almak daha mantıklı olur.
Adaptör 32v - 1560mA güç üreten bir adaptör. Bende yazıcının kablosunu kesip voltaj regülatörü kullanarak yada transistör gibi elektronik parçalarla bir devre oluşturarak yazıcının elektrik ihtiyacını karşılamayı düşünüyorum. Bunun haricinde başka nasıl yöntem önerebilirsiniz. Tavsiyelerde bulunabilirseniz memnun olurum.

İnternette adaptörü tek bir adreste bulabildim link aşağıda:
http://urun.n11.com/diger-sarf-malz...O1LfSXZX_UlQPUTBO1g14aAmF78P8HAQ&gclsrc=aw.ds

Adaptorun icini acip resimleyin? Tamir etmeye calisin. Basit bir ariza olabilir

Adaptörü daha önce açmıştım, kendi başıma tamir ederim diye düşünmüştüm lakin İçindeki entegre devresi yanmıştı. Bende kablosunu kesip diğer kısımları başka şeylerde lazım olur diye çıkardım
Alternatif yollar bilen arkadaşlar var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
XL6009 lu (yada lm2576 idi sanırım) step up convertör diye geçer.google da aratın 3 amper verir
32 volta kadar çıkışı ayarlanır.5-10 lira fiyatı vardı galiba.12 volt herhangi bir adaptörden bu devreye girip çıkıştan 32 volt 3 amper alırsın.En basit çözüm bu.

XL6009 lu (yada lm2576 idi sanırım) step up convertör diye geçer.google da aratın 3 amper verir
32 volta kadar çıkışı ayarlanır.5-10 lira fiyatı vardı galiba.12 volt herhangi bir adaptörden bu devreye girip çıkıştan 32 volt 3 amper alırsın.En basit çözüm bu.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Amper değerinin yaklaşık 3 kat olması sorun çıkarmaz zannediyorum. Bildiğim kadarı ile yazıcı ihtiyacı olduğu kadar akım çekecek. Regülatörde ısınma olursa bir fan takarım bu şekilde idare ederim diye düşünüyorum. Tekrar teşekkürler...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri