30 Tane Bilgisayar Kaç Amper Çeker?

selcuk_84

Üye
arkadaslar kısa bır sorum olcak yardım edersenız sevınırım 30 tane bılgısayar kac amper ceker acaba yardım edermısınız

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bu şekilde sorunuza yanıt bulmanız çok zor çünkü bilgisayarların özellikleri çok farklı olabiliyor. Ama ortalama olarak bir kasa 150-200W civarı çeker monitör ise 70W ile 150W arası sanırım. Ama bunlar yuvarlak rakamlar mesela geçenlerde gördüm fujitsuydu sanırım 38W monitör yapmış. Monitörlerin ve güç kaynaklarının etiketlerine bakarsanız bir fikir verir. Ama o da kesin çözüm değil mesela 200W güç kaynağı bulunan bir bilgisayar kasası 200W ile çalışmaz 200W max. değerdir.

çok genel bir soru olmuş. Bilgisayarın çektiği güce göre ve monitörün tipine göre bile değişebilir.

Evet bende bu soruyu merak ediyorum. Elimde bir UPS var 12v 7aH iki tane kuru akü ile besleniyor ve yarım saat bilgisayarı çalıştırabiliyordu şimdi hiç açılmıyor bile. Aküler ölmüş sanırım yenisini alcam ama yüksek amperli almayı düşünüyorum çalışma süresini uzatsın diye. Bu yüzden bilgisayarın kaç amper akım çektiğini öğrenmek istiyorum...

Evet bende bu soruyu merak ediyorum. Elimde bir UPS var 12v 7aH iki tane kuru akü ile besleniyor ve yarım saat bilgisayarı çalıştırabiliyordu şimdi hiç açılmıyor bile. Aküler ölmüş sanırım yenisini alcam ama yüksek amperli almayı düşünüyorum çalışma süresini uzatsın diye. Bu yüzden bilgisayarın kaç amper akım çektiğini öğrenmek istiyorum...

bilgisayarınızın güç kaynağının üzerindeki etiket değerlerine bakın orada yazar kaç Amper çektiği. Ayrıca bir de monitör ekleyeceksiniz buna. marka ve modele göre değişikli gösterir kaç amper çekeceği onun için kesin birşey söylenemez

bilgisayarınızın güç kaynağının üzerindeki etiket değerlerine bakın orada yazar kaç Amper çektiği. Ayrıca bir de monitör ekleyeceksiniz buna. marka ve modele göre değişikli gösterir kaç amper çekeceği onun için kesin birşey söylenemez

Peki akünün aH değeri yüksek olursa bu akımın yüksek olduğu anlamına gelmez değil mi? Benim bildiğim aH değeri 1 saatte ürettiği akım toplamı

Peki akünün aH değeri yüksek olursa bu akımın yüksek olduğu anlamına gelmez değil mi? Benim bildiğim aH değeri 1 saatte ürettiği akım toplamı

bizim için burada öncelikli olarak önemli olan üretilen değil tüketilen akımdır. Siz önce bunu belirleyin ona göre akü seçimi yaparsınız

kardeş sorun istemiyosan en az 1000 va bir ups al.zaten onların 1000 va yazdığına bakma sana anca yeter(yani tek bir bilgisayar için)

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri