3 watt led sarfiyatı

Haldun1

Katılımcı Üye
Öncelikle hayırlı bayramlar . Ebay dan aldığım 3 watt ledlerden birini 2 adet kalem pil ile besleyerek yaktım. 27 saattir hala yanıyor. 1 wattlık led olsa bile 2 normal kalem pil ile 5 saat yanması lazım değil mi ? Nasıl oluyor da 27 saattir yanıyor .? Bilen bir arkadaş açıklayabilir mi ?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Voltajı kontrol ederseniz düşüktür bu yüzden çekilen akım da düştüğünden süre uzamıştır.

Şu an 35 saat oldu halen yanıyor

yanar ama işiği iyice azalmıştır tam güçte ılk taktığında dahı yanmıyordu led zaten iki pil kullanmişsındır 3 volt yapar led 4.2 voltla beslenir led uzerınde isinma oluşur tam güç çektığınde oyle bişeyde olmamıştır:)

yanar ama işiği iyice azalmıştır tam güçte ılk taktığında dahı yanmıyordu led zaten iki pil kullanmişsındır 3 volt yapar led 4.2 voltla beslenir led uzerınde isinma oluşur tam güç çektığınde oyle bişeyde olmamıştır:)
Bu led lerin 3,4-3,6 volt ile beslendiğini biliyorum. 4.2 volt hiç duymadım özür dilerim.
Ayrıca halen yanmaya da devam ediyor .

Lion pilin maksimum şarz gerilimi olan 4,2 volt ile karıştırmıştır. Üzerinde düşen gerilimi ölçebilirmisiniz. Büyük bir ihtimal ile 2,4 volt civarıdır. Gerilim düştükçe power ledlerden geçen akım düşer. Yanmaya devam eder ama aydınlatması çok düşer.

Lion pilin maksimum şarz gerilimi olan 4,2 volt ile karıştırmıştır. Üzerinde düşen gerilimi ölçebilirmisiniz. Büyük bir ihtimal ile 2,4 volt civarıdır. Gerilim düştükçe power ledlerden geçen akım düşer. Yanmaya devam eder ama aydınlatması çok düşer.
Bu led lerin 3,4-3,6 volt ile beslendiğini biliyorum. 4.2 volt hiç duymadım özür dilerim.
Ayrıca halen yanmaya da devam ediyor .

bu link e bakın :) 2.7 volt ıle 5 volt arası soğutucuyla 4.2 max. renge gorede değişir beyaz kabul edersek pdf ı inceleyın ayrıca li-on pili benım GSM modüllerde kullanıyorum yaklaşik 1000 adet kullandım 3.8 voltla şarj ve deşarj edıyorum ıyı bayramlar

http://www.wayjun.com/Datasheet/Led/3W High Power LED.pdf

Son düzenleme:
Beyaz ledin 3,2 - 4 volt arası çalıştığını yazıyor. Lionpil 3,8 volt ile de şarz olur ama dolmaz. 4,2 maksimum şarz gerilimidir.

:) bana %65 yetıyor ek devre yapmamak için cihazın besleme voltajını kullandım

Hücre gerilimi 3,8 volt ise doluluk oranı %65 mi oluyor. Kaynak verebilirmisiniz yoksa kendi deneyiminizmi.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri