3 + 1 dairenin montaj dahil elektrik tesisat işçilik fiyatı

tahir bey siz yinede bi elektrıkçi arkadaşa verin işi o yapsın biraz yenisiniz işte herhalde:)
evet liseden sonra elektrikle uğraşmadım malesef staj apacak yerde bulamayınca görme imkanımda olmadı ama bu öğrenemeyeceğim anlamına gelmez herkeze saygım var ama piyasa elektrikçilerinin çoğu ezbere iş yapıyor malesef

ortana bilgiler için teşekkür ederim birde bu katlar arasına örneğin 3 katlı bir binanın tabandaki elektrik boruları nasıl neye göre ne zaman döşeniyor acaba

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
piyasada o kadar adi meslektaşlarımız var ki bu mesleğin hakkını vermiyorlar 1 dairenin hakkı 2000 TL den aşağı değil bence işçilik malzeme dahil kaliteysen farkını koyarsın hertürlü ama bizim meslek taşlarımızın bir kısmı piyasayı mahfediyor yok parasına beş para etmez işler kalitesiz malzemelerle bu mesleği dürüst yapanlarıda lekeliyor

İstanbul Avrupa yakası malzeme dahil 1500 + KDV. Ayrıca mal sahibinin istediği malzemenin kalitesine göre fiyat değişir. Ben günsan anahtar ve priz takarım, kablo olarak ta Tümka kullanırım. Benden marka isterse fiyat 2000 + KDV'dir.

Şuna da dikkat etmek lazım. Eğer yapacağınız işin malzemesini kendisi alacaksa malzemeden de para kazanamayacaksınız demektir. Malzeme ondan olursa 1250 + KDV olur. Aslında Elektrik teknisyenler odasının bir fiyat belirlemesi gerek lakin sadece masada oturmasını biliyorlar.

Çıkan moloz taşıması hariç. Elektrikçi elini sürmez. Moloz hattını arayabilirler.

koca sitede 10 kadar elektrik tesisat işiyle uğraşan var demekki

sanrım bu mesleği bırakıcam

GAZİANTEP ORTALAMA EL EMEĞİ 1000 TL

yani işimiz işler acısı yazık bize nerdeyse üste para verip iş yapıcaz

Bir elektrikçi arkadaşla konuştum dün. 3+1 eski bir evin topraklama için kazık çakılması ve elektrik tesisatı değişiminin el emeği ücreti 100 TL.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri