29 inden sonra meslege başlamak

arkadaşlar size samimiyetimle soruyor samimiyetinize inanarak ve görüşlerinizi bekliyorum endüstri meslek lisesine sadece büyüklerimin görüşleri ile gittim vefasızlıgı sevmem ama gerçekçi olmak gerekirse çok bir şe ögrenmedim (ögretmediler) staj dönemindede elektrik dışında işlerle meşgul oldum o dönemler işsizlik sıkıntısı vardı ve görüştüğüm bir iki yer asgari ücretin yarısını teklif edince başka alanlara yöneldim askerlik evlilik vs derken KPSS ile bir kuruma atandım kurum her türlü sistemin oldugu ama teknik bakımı çogunlıkla dışardan yapılan bir yer şimdi bu yaştan sonra bu işte nasıl iyi olurum kitap ve döküman hakkında bilgi verirmisiniz(1,5 yıldır temel bazı şeyleri ögrendim)

kurumda hangi konuda sorumlu olduğunu bilmelisiniz. ve bu konuda kanun ve yönetmelikleri okuyarak işe başlayabilirsiniz. gerisi gelir. Hayırlı olsun.

sorumluluk alanımı biliyorum şu andaki teknik bilgim de beni kurtaracak düzeyde (enazından basit işleri yapıyorum) benim istedigim yapmak zorunda oılmasamda sonunda yaptıgım işte sürekli iyiye gitmek ileri gitmek

Hayırlı olsun. Bunun için de sürekli araştırman gerekecek ve hatta kendinde örnekler yapman gerekecek hangi pozisyonda hangi birimde çalışıyorsun

sorumluluk alanımı biliyorum şu andaki teknik bilgim de beni kurtaracak düzeyde (enazından basit işleri yapıyorum) benim istedigim yapmak zorunda oılmasamda sonunda yaptıgım işte sürekli iyiye gitmek ileri gitmek
sorumluluk alanlarınız nelerdir?

tesisin faal halde bulunmasnı saglamak arızaları gidermek veya gidertmek (dışarıdan hizmet satın alma durumumuz var)

arıza gidermek için
tesiste yer alan ekipmanların kullanım kılavuzları devre şemalarını inceleyerek işe başlayabilirsiniz. tesisteki ekipmanların olası arızalarını ve arızalar olması durumunda yapılması gerekenleri araştırabilirsiniz.
arıza gidertmek için ise
kamu ihale kanununda ve ekli yönetmeliklerinde hizmet alım ihalelerini inceleyerek işe başlayabilirsiniz.

iyi çalışmalar.

Bir teknisyenin Mesleki başarısı; Teorik bilgi+tecrübe ve tecrübeden elde edinilen bilgilerdir. Kitaplardan dökümanlardan işin sadece teorik bilgisini alabilirsin oda belli bir yüzdeyle. Geriye kalır tecrübe ve tecrübeden edinilen bilgiler. Tecrübeyide yaşayarak edineceğine göre geriye sadece tecrübeden edinilen bilgiler kalır. Buda istisnalar hariç hiç bir yazılı dökümanda bulunmaz, bunun için kontrolkalemi'ni takip et, önceden yazılan yorumları oku ve kafana takılanları sor.

Bir teknisyenin Mesleki başarısı; Teorik bilgi+tecrübe ve tecrübeden elde edinilen bilgilerdir. Kitaplardan dökümanlardan işin sadece teorik bilgisini alabilirsin oda belli bir yüzdeyle. Geriye kalır tecrübe ve tecrübeden edinilen bilgiler. Tecrübeyide yaşayarak edineceğine göre geriye sadece tecrübeden edinilen bilgiler kalır. Buda istisnalar hariç hiç bir yazılı dökümanda bulunmaz, bunun için kontrolkalemi'ni takip et, önceden yazılan yorumları oku ve kafana takılanları sor.

KONTROLKALEMİ NDE EMEGİ GEÇENLERE HEP DUA ETMEK GEREKİR BAZEN KÜÇÜK BİR AYRINTIDA TAKILIRSIN PİYASADAN BİLGİYİ PARAYLA ALMAK İSTESEN ALAMAZSIN AMA KONTROL KALEMİ VE DEGERLİ ÜYELERİ ÇOK HAYIRLI İŞLEMLERDE BULUNUYOR

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri