250 KW Motor Sarım Şeması Arıyorum

Merhaba arkadaşlar elimde 250 kw lık bir motor var patlattığı için şemasını çıkaramadım GAMAK tip: GM 355 m 4 a 250 kw cos: 0.89 1485 d/d 450 A 12 bobinli 15x1.20 telden sarılmış daha önceden saran arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ewet arkadasım 4lü paralel hepsi çıkış istersen şema olarak cizebilirim yada bobin karsılıgı olarak yazabilirim

3 gün önce bende 250kw emtaş söktüm benimkiside komlle patlak cıktı

Moderatör tarafında düzenlendi:
şemasını çizip gönderirsen memnun olurum.kolay gelsin

Sayın tezcan bobinaj şema çizip gönderecektin unuttun galiba...

say.unutulan bobiniajclıkta kılıseleşmiş ana unsurlar vardır. bu ana unsurlarınicesinde bağlamtı bobinajın can damarıdır.bu baglantların icerisinde 1400d/d icin 12 bodinicin. seri, parelel , tamparelel./ Seri,/İkili/Dötlü parelel/ ler vardır bunları bılmeyen sizin bahsetiiniz 250 kw motor saımını yapamaz. sizin öğrenmeniz gereken 1400 d/dicin seri.ikili .dötlü parelel .dötlü parelelin daha önce şemasnı vermiştim . buda yeymez hepsini bilmeniz lazım 250 kw motor cocuk oyuncağı değil. SERİ . SERİ,PARELEL. TAM PARELEL. hepsini bilmeniz lazım 250 kw motor patlak vardı bağlantısını cözemedim demek abas kacar kusura bakmasın dötlü pareleli 45 kw tan yukarı motor saranların adı gibi bilmesigerekir.

Son düzenleme:
ewet arkadasım 4lü paralel hepsi çıkış istersen şema olarak cizebilirim yada bobin karsılıgı olarak yazabilirim

arkadasım içten sogutmalı mı emtaş ben sardım içten sogutmalı 6 ayı geçti çalışıyor 4 parelel 11 telli

isa usta patlak cıkmasına ragmen eski kayıdı benim elimde mevcuttu sadece öyle belirtmiştim saygılar.

bir sorum olacak elimde monofaze motorlar var 1.5 kw 2.2 kw gibi bunların sargıları yanık acaba trifaze olarak sarılabiliyormu yardımcı olursanız sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri