24V elektrikli arıza korna,siren nereden bulabilirim nasıl almalıyım?

ZE_dere

Üye
Su baskınına karşı seviye sensörü koyduk, desibeli yüksek bir korna ya da sirenlerden hangisi kullanılabilir. Konuyla pek bi bilgim olmadığı için yardımlarınızı bekliyorum.

Ne kadar alanda etkili olacak bilmiyorum ama bence en az 100 desibel ve üzeri cihaz alın. Marka Sirena olabilir.

Ne kadar alanda etkili olacak bilmiyorum ama bence en az 100 desibel ve üzeri cihaz alın. Marka Sirena olabilir.
Fabrika içinde büyük bir alanda etkili olması lazım dediğiniz gibi en az 100 ds iyi olur. Konuyla ilgili hiç bilgim olmadığı için ne tür bir cihaz kullanmak lazım? Siren şeklinde elektronik mi olmalı yoksa elektrikli havalı mı daha iyi olur?

Ben Elektronik olanları Tercih Ediyorum. Çünkü Uyarı Siren Şekli Değiştirilebilyor. Bu Sayede Diğer Seslerden Rahatlıkla Ayırt Edilebiliyor.

kendinizi kasmayin 7812 k ve standart otomobil kornasi is gorur. hatta 7812 bile yetiyor ama uzun surede k modeli daha iyi olur.
korna olarak otomobil kornasi, otomobil alarmi kornasi olur. alarm kornasi 3 saniyede bir melodi degistirdigi icin mutlaka dikkat cekecektir,

yangın su baskını gıbı durumlarda siren siradan araba sirenlerı 20watt gücünde çok çok az gelir enaz 150 watt amlikator girişine alarmda kullanılacak ses çikişlara enaz iki adet horn hoparlör 75 watt gücünde ortam gurultusu fabrıkada iş yerıne gore değişir 70-80 db gurultu vardır iki horn hoparlörün vereceğı ses 125-130 db çalişanların dıkkatını anca çeker benım bahsettığım örnek metal işliyen torna freze merdane gıbı makınelerın çalıştığı ortamlar için tutup bir ilaç fabrikasına bu sistemı koymak tabii kı gereksız

yangın su baskını gıbı durumlarda siren siradan araba sirenlerı 20watt gücünde çok çok az gelir enaz 150 watt amlikator girişine alarmda kullanılacak ses çikişlara enaz iki adet horn hoparlör 75 watt gücünde ortam gurultusu fabrıkada iş yerıne gore değişir 70-80 db gurultu vardır iki horn hoparlörün vereceğı ses 125-130 db çalişanların dıkkatını anca çeker benım bahsettığım örnek metal işliyen torna freze merdane gıbı makınelerın çalıştığı ortamlar için tutup bir ilaç fabrikasına bu sistemı koymak tabii kı gereksız
bu dediğiniz nedir "amlikatör"?

Yangın tehlikesi olan yerlere normal standartlarda ürün kullanamazsınız!Ex-proof ürün kullanabilirsiniz ve ikaz kornalarında ses şiddeti watt olarak değil desibell (db) olarak belirlenir ve bu db enaz 100db olmalıdır.Çünkü bunun şartnamelerinde böyledir!

Yangın tehlikesi olan yerlere normal standartlarda ürün kullanamazsınız!Ex-proof ürün kullanabilirsiniz ve ikaz kornalarında ses şiddeti watt olarak değil desibell (db) olarak belirlenir ve bu db enaz 100db olmalıdır.Çünkü bunun şartnamelerinde böyledir!
zaten watt yazmadım ayrıca yangın değil su seviyesi için bir alarm olacak. ben de yazımda desibeli yüksek olan bir korna tavsiye edin yazmıştım. Siz nereyi okudunuz bilmiyorum.

Zaten sizin yazınızdan alıntı yapmadım ki ben!150watt yazmış arkadaş ona yazdım!Siz nereyi okudunuz?Sizin yazınıza bir şey demedim ki!

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri