22kw 30 hp dikey pompa kaç amper çeker?

ümit zor

Üye
Selam arkadaşlar 22kw 30hp aeg marka hıroforum var.Pompa biraz fazla ısınıyor gibi.ölçtüğümde 8A çekiyo gözüküyor.Acaba benmi hata yapıyorum.Normalde kaç A çekmesi gerekir.Birde panodaki kontaktör çıkış kabloları çok sıcak elle dokunamıyorum.Yardımcı olursanız sevıvnırım.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kablolar çok yuksek dercede sıcak ise fazla akım çekiyo demektir pensamper metren ile fazları olçmelisn motor koruma rolen yok sanırım motorun risk altında olabilir ... cos değerinide verrmisin

cosunusunu 0.8 olarak kabul edersek

22000=1.73*380*I*0.8
I= 22000/525.92 = 41.83 42 A çeker

Moderatör tarafında düzenlendi:
teşekkur bederım.yardımlarınız ıse yaradı.

verdiğiniz değerlere göre motorun tam yükde 42 amperin üzerinde akım çekmesi lazım siz nasıl 8 amper ölçtünüz

Kurmuş olduğun kumanda sistemini kontrol et ve sistemdeki enerjiyi kontrol et vede ölçü aletini yenile

Selam arkadaşlar 22kw 30hp aeg marka hıroforum var.Pompa biraz fazla ısınıyor gibi.ölçtüğümde 8A çekiyo gözüküyor.Acaba benmi hata yapıyorum.Normalde kaç A çekmesi gerekir.Birde panodaki kontaktör çıkış kabloları çok sıcak elle dokunamıyorum.Yardımcı olursanız sevıvnırım.

hesaba göre 114 amp çekmesi lazım sizde bir hata var bence 8 amp mümkün değil kabloların ısınmasıda buna delil zaten başarılar

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri