220v Kondansatorlu Motor Sorunu

caisersoze

Üye
Elimde 1.1 kwa yardımcı sargılı, monofaze girişli, kondansatorlü motor var. Bu motoru hiz kontrolü için inverter (sürücü) ile kontrol etmek istiyorum. Ama girişler u1, v1, w1 değilde z, c, v diye belirtiliyor. Bu motorda sürücü kullanılabilir mi? Kullanilabilirse sıralama nasıl olmalı?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elimde 1.1 kwa yardımcı sargılı, monofaze girişli, kondansatorlü motor var. Bu motoru hiz kontrolü için inverter (sürücü) ile kontrol etmek istiyorum. Ama girişler u1, v1, w1 değilde z, c, v diye belirtiliyor. Bu motorda sürücü kullanılabilir mi? Kullanilabilirse sıralama nasıl olmalı?

Bildiğim kadarı ile 220V AC motora takılabilen bir hız kontrol cihazı yok. Bu tip küçük güçlü motorlarla hiç uğraşmadığım için yanılıyor da olabilirim. Google küçük bir aratma yaptığımda http://www.ebay.ca/sch/i.html?_pgn=1&isRefine=false&_nkw=220v motor speed control bu tip cihazlar ile karşılaştım ama tam olarak işinizi görürmü bilemem.

Ek olarak sanıyorum bu linkteki cihazlar https://www.google.com.tr/search?q=...AC#imgrc=_&usg=__c-TvhZ9cVe7Mq5yMHOrJV-U1YrY= bu linkteki resimler de bulunan devreler ile aynı işi görmekte.

1.1 kwa elektrik motorundaki kondansatörü çıkartıp, inverter ile çalıştırma imkanımız var mı? Elektrik motoruna redükter bağladıktan sonra hızını 20 ile 200 devir arasınsa kontrol etmem gerekiyor. İnverten kastım ac monofaze motor sürücüsü.

kondansatörsüz çalışması zor.

Elimde birkaç tane motor var ama invertere bağlamakta tereddüt ediyorum. Kondansatörleri söküp invertere bağlayasım geliyor. o coss sesinin gelmesinden korkuyorum.

merhaba buna bir bak
ATV12HU15M2
Hız Kontrol Cihazı ATV12 - 1,5kW - 2hp - 200..240V - 1fz - soğutma bloklu

by_ceyranci, cevabın için teşekkür ederim. Ancak benim bildiğim kondansarörlü elektrik motorları ile doğrudan inverter sürücüler kullanılamıyor. Resimler bir fazlı motor bağlantılarıyla alakalı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-02-07-00-58-33.jpeg
    Screenshot_2016-02-07-00-58-33.jpeg
    196.4 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_2016-02-07-23-46-23.jpeg
    Screenshot_2016-02-07-23-46-23.jpeg
    107.2 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_2016-02-07-23-46-05.jpeg
    Screenshot_2016-02-07-23-46-05.jpeg
    111.4 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_2016-02-07-23-45-22.jpeg
    Screenshot_2016-02-07-23-45-22.jpeg
    109.3 KB · Görüntüleme: 11
elimde 1 tane monofaze sürücü var yarın iç kısım resmini çeker yollarım akşama 0,75kw monafaze hatırladıgım üç çıkış var biri yardımcı sargıya bağlanıyor hatırladıgım yarın net olarak cevap veririm.
hatta deneyim akşam üstü elimde bir tanede motor var yanarsa yansın :))

by_ceyranci, bende 3-5 tane hem monofaze hemde trifaze sürücü var. Ama kondansatörü iptal edince motor sürücü bağlantısı nasıl yapılacak onu merak ediyorum. Daha da önemlisi bu tip motorlara sürücü bağlanabilir mi?
Cevap için sonsuz teşekkür ve hürmetlerimle.

Motor monofaze mi sonradan monofazeye mi dönüştürüldü çünkü mono fazla orjinalse surucu olmaz 4 ucmu var motorda 2si ana sargı 2si yardımcı sargidr kardesim ama 1.1 kw trfaze motor bul mono fazla girişli sürücüler var ckisi 380v motor kontrolü yapiliyo teekrar diyorum motorun sargı uçları kac tane çıkarılmış motor klemensine 4 tane veya 3 tanemi 3ise uçlar ana sargı yardımcı sargı müşterik üç olur resim nasıl gönderiliyor telefondan bilmiyorum bununla ilgili resim gönderildim telefondan giriyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri