220v ile çalışan Yangın alarm ya da duman dedektörü var mı?

morbeyaz

Üye
Nette o kadar aradım bulamadım. 220 volt ile çalışan, direkt bağlayabileceğim bir ürün var mı?

Bizim apartmanın elektrik pano çıkışına montajlıyacağım. Geçen hafta fazla yüklenmeden pano yandı. şans eseri depoya inen biri gördü. Tam ön kısmına montajlamak istiyorum ama nette ya röleli var ya da pilli. ben istiyorum ki 220 ile bağlayayım ömürlük olsun.

Yüklenmeden yandı diyorsanız sigorta, kablo seçimleri vs. yanlıştır, bunları kontrol etmekte fayda var, gevsek bağlantı vs. sebebi ile de yanmış olabilir dedektorun yanında buna da bakılmalı bence. direk 220V var ama zor bulunur, bulamazsanız küçük bir adaptorle de calistirabileceginiz modelleri kullanabilirsiniz, fiyatları da çok pahalı değil.

Sent from my HUAWEI RIO-L01 using KontrolKalemi Forumu mobile app

220 volta neden kilitlendigini anlamıyorum,basit bir adaptorle role cıkıslı duman sensorlerının hepsını kullanabılırsın.Yok sirenim cok güclü ve 220 volt ile calısıyor diyorsan onunda kolayı var,bir tane rolede onun için kullanırsın olur biter.Yanlız dikkat etmen gereken husus duman dedektorleri dumanı birkez algıladımı kilitli kalır ve sirenin surekli calar.Resetlemek için elektrigini kesip yeniden vermen gerekir.

Peki resetlesem de
220 volta neden kilitlendigini anlamıyorum,basit bir adaptorle role cıkıslı duman sensorlerının hepsını kullanabılırsın.Yok sirenim cok güclü ve 220 volt ile calısıyor diyorsan onunda kolayı var,bir tane rolede onun için kullanırsın olur biter.Yanlız dikkat etmen gereken husus duman dedektorleri dumanı birkez algıladımı kilitli kalır ve sirenin surekli calar.Resetlemek için elektrigini kesip yeniden vermen gerekir.

peki resetlediğimde duman hala var olduğu için tekrar çalmaz mı?

Dediğin gibi adaptör kullanıp bu işi yapıcam fakat var olan dedektörlerin sesi çok az. Daire dışına takacağım için evdekiler duymayabilir. Sesi daireden duyulabilen ne tür dedektör takabilirim?

Duman dedektörünün çıkışına siren bağlasam diyorum ama yan yana ikisi görüntü açısından pek estetik olmayacak gibi. Ne dersin?

Yorum için Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri