220-110 Volt Çevirici

Bildiğim bu cihazların içinde mini trafo var. içini açıp resimlerseniz yardımcı oluruz. Modifiye olabilirse yön gösteririz. Bir çok termostat fanrenat santigrat seçilebiliyor. Ancak program menüsü açıklamasına bakmak lazım.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
FAHRENAYT OLMASI PEK ÖNEMLİ DEĞİL SADECE 220 VOLT TA ÇALIŞTIRMAK İSTİYORUM İÇİNDEKİ DEVRELERİN RESİMLERİNİ ATTIM HANGİSİNİ DEĞİŞTİRMEM LAZIM ACABA DEĞİŞTİRİLECEK DEVREYİ BULURSAM DEĞİŞTİRME İŞLEMİNİ KENDİM YAPABİLİRİM SANIRIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
20160121_235108.jpg
20160121_235223.jpg
20160121_235249.jpg

Bu resime gore siyah renkli parca trafodur. Bu transformator degisecek. Uzerinde ne yaziyor hic yazi var mi?

Buyuk ihtimal cikis voltaji ve guxu yazmali.

Ornek 12 volt 10va gibi deger olmali bu degeri okuyabilirseniz ayni degerlerde trafo alip takabilirsiniz.

Trafo (siyah küp) üzerindeki yazılar lazım, bir de yanındaki 3 bacaklı eleman, ona göre dıştan adaptör tavsiyesi de olabilir.

O zaman mavi olan rolenin uzerindeki yazilari okunakli cekip gonderebilirseniz sevinirim.

Rolenin bobin voltaji ne okumak istiyorum buyuk ihtimal 12 volttur. Bu tur devreler 12 volt uzerine dizayn edilir yinede emin olmak lazim.

Bu cihazi disardan adaptor baglayarakta calistirabilirsiniz.

siyah olanda yazı yok bu mavi olanda var üç bacaklı küçük olandada 78M05 yazıyor
20160122_002357[1].jpg

Kondansatorunuz 25 volt ve role coil voltaji 12 volt. Bu devre bahsettigim gibi 12 volt ile calisir.

Iki yontem var. Ya o siyah parca gibi trafo bulup cihazin icine yerlestirir cihazi calistirirsiniz (trafoyu zor bulabilirsiniz)

Yada harici bir adaptor alip kablo baglantisi ilede calistirabilirsiniz. Resimdeki gibi.

fgrOEDOOjdEZDv0xaaN6oGwBJw_f45TujT46bim9iTJkmYg4_w.gif

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri