2009 tedaş elektrik tesis ve proje birim fiyatları

mhacanal

Üye
konuyu arattım forumda, sanırım daha evvel acılmamıs. arayıp da bulamayan arkadaslar olabilir, insaalah işinize yarar.

şifreyi soylemeyi unuttum, www.kontrolkalemi.com

Ekli dosyalar

• 2009 birim fiyatlar.rar
    605.6 KB · Görüntüleme: 2,481
Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
2009 tedaş tarifeleri, şifre aynıdır.

Ekli dosyalar

• tedaş_tarife_01_04_2009.rar
    16.2 KB · Görüntüleme: 558
işte arayıp da bulamadıgınız bayındırlık birim fiyatları :D
bunları yayınlamak suc degildir umarım :p
bu arada tesekkur mesajı yerine popularite verirseniz sevinirim...

Ekli dosyalar

• BBF_2009.rar
    1.5 MB · Görüntüleme: 604
ben bu dosyayı acamıyorum benım yapmak ıstedım ben bugun yenı bır urun aldım elktrık gucu1.3kw/saat yazıyor acaba gunde ne kadra ve ayda ne kadar elektrık yakıyor bunu ogrenmek ıstıyorum bana yardımcı olursanız cok sevınırım sımıdıden tesekkurler

ben bu dosyayı acamıyorum benım yapmak ıstedım ben bugun yenı bır urun aldım elktrık gucu1.3kw/saat yazıyor acaba gunde ne kadra ve ayda ne kadar elektrık yakıyor bunu ogrenmek ıstıyorum bana yardımcı olursanız cok sevınırım sımıdıden tesekkurler

rar ve zip gibi sıkıştırılmış dosyaları açan programınızın bilgisayarınızda yüklü olması gerekir.
Geçen ayın faturasına bakıp ödediğiniz fatura bedelini fark tüketime bölüp 1kw/h enerji için ödediğiniz parayı bulun.
1,3kw/h yük demek saatte 1,3kw harcamak demektir. Cihaz Kaç saat çalıştıysa 1,3 ile çarpacaksın.Çıkan sonucuda 1kw/h'lik tüketim için ödediğin bedelle çarpacaksın.

Bu arada 2009 bayındırlık birim fiyatlarını açıklamak suçtur çünkü bunu öğrenebilmek için alınan kitabı bayındırlık para ile satmaktadır. Yönetici arkadaşlarıda burdan uyarmak isterim.

parayla satılan her kitabı yayınlamak sucsa elektronik kitap bolumunde yayınlanan kitapların hepsinin karsılıksız mı yazıldıgını dusunuyorsunuz. kaldıki bence ilmi bilgiyi paylaşmanın hiçbir turlusu suc olamaz. kuralları ve kanunları insanlar koyar ve tabi insanların iyiliğine hizmet için... yanlıs bi kural varsa buna karsı gelmeliyiz. hiçbir kural, mutlak dogru olmak zorunda degil. ama yine de forum için sorun teşkil edecekse; yöneticiler bu dosyayı konudan kaldırmakta özgürdür.
ayrıca belirtmek istiyorum, bu cevabımı kişisel algılamayın "avcı kaplan". sadece görüşlerimi yazdım, sürç-i lisan ettiysem affola...

parayla satılan her kitabı yayınlamak sucsa elektronik kitap bolumunde yayınlanan kitapların hepsinin karsılıksız mı yazıldıgını dusunuyorsunuz. kaldıki bence ilmi bilgiyi paylaşmanın hiçbir turlusu suc olamaz. kuralları ve kanunları insanlar koyar ve tabi insanların iyiliğine hizmet için... yanlıs bi kural varsa buna karsı gelmeliyiz. hiçbir kural, mutlak dogru olmak zorunda degil. ama yine de forum için sorun teşkil edecekse; yöneticiler bu dosyayı konudan kaldırmakta özgürdür.
ayrıca belirtmek istiyorum, bu cevabımı kişisel algılamayın "avcı kaplan". sadece görüşlerimi yazdım, sürç-i lisan ettiysem affola...

Sürçi- lisan nedemek sn mhacanal görüşlerinize katılıyorum. Her zaman bilgi paylaşımından yanayım saklanmasından değil. Ancak bildiğiniz üzere ''Her hakkı mahfuzdur'' ibaresi olan kopyalanması ve/veya yayınlanması yasak olan dökümanlar vardır. Bu yayınların oluşturulması için emek harcamış olan insanın hakkına tecavüz edilmiş sayılır ve bu bir suçtur (hele hele basım ve yayın hakkı bayındırlık bakanlığına ait olan bir kaynak bilgileri ise durum çok daha farklıdır). Sitemizin zarar görmemesi açısından yapmış olduğum nacizane bir uyarıydı sadece.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri