20 metre led aynı noktaya dönüyor

Peki Trafodan lede nasıl bir kablo kullanmalıyım resimde belirttiğim şekilde

Merhaba

6kXpVP.jpg

AqkN07.jpg

Burada tavanda 4 adet kablo var , bu kabloyu led güç kaynağına kadar ulaştığını düşün aynı kablo dan kullan tamamdır .
Önemli olan mantıklı şekilde düşünme ve hesap yapma led driver sonrası yakın direk led lambaya girmen . ( resimdeki gibi )

Kolay Gelsin .

Peki Trafodan lede nasıl bir kablo kullanmalıyım resimde belirttiğim şekilde

Merhaba

Aynı kablo kullan
Önemli olan planın ve diğer malzemelerin durumudur .

Tavsiye , ikili anahtarın var iki sıra led aydınlatma yapmayacaksan .
tek anahtar devresine yüklenme .
Bir sıra led kullanmayacaksan enine boyuna kullan veya çapraz ikili anahtar ile 10 metre + 10 metre led yakmış olursun.
Hem tasarruf ve az ışık

Kolay Gelsin .

Merhaba

6kXpVP.jpg

AqkN07.jpg

Burada tavanda 4 adet kablo var , bu kabloyu led güç kaynağına kadar ulaştığını düşün aynı kablo dan kullan tamamdır .
Önemli olan mantıklı şekilde düşünme ve hesap yapma led driver sonrası yakın direk led lambaya girmen . ( resimdeki gibi )

Kolay Gelsin .

Açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim.

:) bu ne yaw adamda kafa koymamışsınız ılk başta yazdım valla ortalık karışmış kardeşim senın ledlerın çektığı akim her led için 35 mA trafon 12 volt çıkışlıysa serı 4 led var çektığı akimda 140 mA 20 mt kaçtane led varsa ona gore hesapla 4 eşit parçaya böl - eksi uçları birleştır 20 mt 4 mm kabloya bağla + artı uçları 2.5 mm kabloya bağla trafonun +artı gırışıne gır - eksı uç zaten eksıye gıreceksın butun ledlerın de işik sevıyesı aynı olur trafo 4 adet almana gerek yok bence aşiri masraf 20 mt nın gucunu karşiliyacak tek trafo yeter haa dorttane alırsan avantajı sviçmod adaptorlerde arıza olabılır işte o zaman avantajı çıkar karanlıkta kalmazsın 5 mt led lamba soner dığerlerı yanmaya devam eder işlerım yoğun bukadar yazılan çızılenden sonra anca gırebıldım aslında bişeye yazıyorsam sonuna kadar goturmek mantıklıda evdekı hesap çarşiya uymuyor inşallah sorun çıkmaz halledersın kolay gelsın

:) bu ne yaw adamda kafa koymamışsınız ılk başta yazdım valla ortalık karışmış

Merhaba ,
bass_ a bir şeyler yazmışın ama silmişsin .
Bizlerde ortalığı karıştırmışız ,
Uyarıların için teşekkürler .
Derine girdik çıkamıyoruz !!!!
Sağlıcakla kalın . Kolay Gelsin .

bass_

Ql73Ly.png

Kolay Gelsin .

ben şimdi konuyu anlamadım:)
önceden amper yetmiyor gibi bir soru vardı sanki şimdi faz nötre takılınmış.
arkadaşım sen fazı tespit ettin mi? ya da taktın makine 12 yi verdi mi sıkıntı yok o zaman. hala dert ediyorsan da alacaksın kontrol kalemini ışıltayan hat fazdır. öbürüsü nötr toprağı da ister nötre kısa devre et-tavsiye etmem- ister kullanma istersen de toprak hattına bağla.
sen gerilimleri aldıktan sonra elinde 20 m led kalıyor. metresi 1 a civarı çeker bu ledlerin. senin elindeki makine bu fgggücü kaldırıyor nu? kaldırmıyorsa makineden bir tane daha alacaksın. anlamadığım bunun neyi zor?

:) bu ne yaw adamda kafa koymamışsınız ılk başta yazdım valla ortalık karışmış kardeşim senın ledlerın çektığı akim her led için 35 mA trafon 12 volt çıkışlıysa serı 4 led var çektığı akimda 140 mA 20 mt kaçtane led varsa ona gore hesapla 4 eşit parçaya böl - eksi uçları birleştır 20 mt 4 mm kabloya bağla + artı uçları 2.5 mm kabloya bağla trafonun +artı gırışıne gır - eksı uç zaten eksıye gıreceksın butun ledlerın de işik sevıyesı aynı olur trafo 4 adet almana gerek yok bence aşiri masraf 20 mt nın gucunu karşiliyacak tek trafo yeter haa dorttane alırsan avantajı sviçmod adaptorlerde arıza olabılır işte o zaman avantajı çıkar karanlıkta kalmazsın 5 mt led lamba soner dığerlerı yanmaya devam eder işlerım yoğun bukadar yazılan çızılenden sonra anca gırebıldım aslında bişeye yazıyorsam sonuna kadar goturmek mantıklıda evdekı hesap çarşiya uymuyor inşallah sorun çıkmaz halledersın kolay gelsın

ben yazdığımı gerı alıyorum yazmadım varsayın konuyu uzmanına sorun

Teşekkürler iyi niyet ve cevabın için aslında basit bir soruyla başladık konu beni aştı gitti.

- Ben basit bir soruyla başladım iş bayağı uzadı gitti konuyu toparlayalım yardımlarınıza teşekkür ediyorum fazı nötrü buldum o konuda sorun kalmadı teşekkürler.

-Kafamda bir soru kaldı onuda çözümleyip konuya noktayı koymak istiyorum.

Tekin126 kardeşimin dediği gibi bir bağlantı kurarsam ;

Trafodan-------------------------------5metre şerit lede giden kablo ne olmalı kaç mm 2.5 mm çok telli kablo mu kullanmalıyım?Başka ne tür kablo kullanabilirim.

şu uyar mı?
http://www.elektrikevi.com/cphn~u~25-mm-h07v-k-nyaf-kablo

- Ben basit bir soruyla başladım iş bayağı uzadı gitti konuyu toparlayalım yardımlarınıza teşekkür ediyorum fazı nötrü buldum o konuda sorun kalmadı teşekkürler.
-Kafamda bir soru kaldı onuda çözümleyip konuya noktayı koymak istiyorum.
Tekin126 kardeşimin dediği gibi bir bağlantı kurarsam ;
Trafodan-------------------------------5metre şerit lede giden kablo ne olmalı kaç mm 2.5 mm çok telli kablo mu kullanmalıyım?Başka ne tür kablo kullanabilirim.
şu uyar mı?
http://www.elektrikevi.com/cphn~u~25-mm-h07v-k-nyaf-kablo

Merhaba ,

Sende benim gibi işin derinine iniyorsun ama benim gibi kayboluyorsun , konu konu açıyor ,
Madem bir onu açtım bende sana bir konu açayım dedim .
Hiç düşünüyormusun çok iyi bir sistem yapmak istiyorsun senden önceki tesisat nasıl yapılmış biliyorsun !!!

Kablolar kablo cinsi tek telli çok telli , hakkında kesit , direnci , yanmaz kablo vs gibi
hadi konuyu başlatalım !!!

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/nyy-nym-ve-nyaf-tipi-kablolar-arasındaki-fark.4511/

Kolay Gelsin .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri