2 sigorta 1 priz?

Arecel

Üye
Merhabalar. Tv arkasindaki prizden baglanti almam gerekti. Ilgili sigortayi indirince tv'nin elektrigi kesildi. Fakat kontrol kalemi ile baktigimda hala elektrik var görünüyordu. Sigorta panosundan tek tek tum sigortalari indirerek test ettim. Fotografdaki 2 sigorta indirildiginde prizdeki elektrik tamamen kesiliyor. Soldaki 16 a sigortayi indirdigimde tv kapaniyor fakat kontrol kalemiyle baktığımda elektrik var görünüyor. Isin icinden cikamadim. Ustalarim yardimci olabilir misiniz bana?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhabalar. Tv arkasindaki prizden baglanti almam gerekti. Ilgili sigortayi indirince tv'nin elektrigi kesildi. Fakat kontrol kalemi ile baktig....

1ggpL5.jpg

lWWQOB.jpg

Nötr hattıda sigortadan geçmiş olabilir.16A sigortanın giriş ve çıkışında elektrik var mı?Ona bakın eğer yoksa priz hattının nötr ü kapanırsa sigorta veya anahtardan prizdeki cihaz çalışmaz ama prizde kontrol kalemiyle elektrik görürsünüz.

Enterasan olan kahve rengi kablonun bağlandığı 16a sigortayı kapatıyorum prizdeki kahverengi kabloda enerji var. Siyah renk 10a sigortayı kapatıyorum prizdeki elektrik kesiliyor. Ancak prizde siyah renk kablo yok.
Sanırım tesisatı çekerken bi yerlerde ek falan yaptılar.

Nötr hattıda sigortadan geçmiş olabilir.16A sigortanın giriş ve çıkışında elektrik var mı?Ona bakın eğer yoksa priz hattının nötr ü kapanırsa sigorta veya anahtardan prizdeki cihaz çalışmaz ama prizde kontrol kalemiyle elektrik görürsünüz.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri