2. Meslek Lı̇selerı̇ PLC Eğı̇tı̇mlerı̇ Destekleme Projesı̇

Murat

Site Yetkilisi
Yönetici
Site Yetkilisi
KontrolKalemi.Com Okullara destek projemiz kapsamında, Mikrodev Plc Desteği ile Meslek Liseleri PLC Eğitimlerini Destekleme Projemiz başladı.

Yarışma Koşulları:

1- Yarışmanın altyapısı “Mesleki Lisesi” ve “Meslek Lisesi Öğrencileri” üzerine kurulmuştur. Başvurular arasından bir Meslek Lisesi seçilecek ve proje o Meslek Lisesi Öğrencileri tarafından yürütülecektir. Seçilecek okul Kontrolkalemi.com kanalıyla belirlenecektir.

2- Yarışma sorusu yayınlanmadan önce başvuran okullar arasından seçim yapılacaktır. Seçilen okula PLC Eğitim Seti hediye edilecektir.

3- Öğrenciler arasında yapılan proje yarışması sonucunda 1. olan öğrenciye tablet bilgisayar hediye edilecektir.

4- 21.05.2014 - 30.05.2014 tarihleri arasında okul başvuruları alınacaktır.

5- Başvuru tarihi sonunda seçilen okul Kontrolkalemi.com aracılığıyla ilan edilecektir.

6- 02.06.2014 tarihinde seçilen okul ve yarışma sorusu duyurulacaktır.

7- Okul başvurusu için aşağıdaki maddeleri [email protected] adresine gönderiniz.

- Okul İsmi
- Adresi
- Öğrenci Sayısı
- Laboratuvar türleri ve sayıları
- Varsa otomasyon laboratuvar donanım içerikleri
- Okulda projeyi takip edecek teknik öğretmen bilgileri

8- Projede fonksiyonel blok diagram ile PLC programlanması yapılacaktır. Ücretsiz Mikrodiagram yazılımını http://mikrodev.com/programs/mikrosetup.rar adresinden indirebilirsiniz. Blok ve diagram tasarımı için Mikrodiagram Yardım sekmesini kullanabilirsiniz.

Yarışmamızı çevrenizdeki meslek liselerine önerebilirsiniz. Yukarıdaki yarışma koşulları kapsamında tüm meslek liseleri elemelere katılmaya hak kazanacaktır. Başvuru süresi dolduğunda okullar arasından sadece bir tanesi yarışmamıza katılabilecektir.

Hadi hayirlisi

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Yarışma Sorusu ektedir.
Soru cevabının son gönderilme tarihi 07.06.2014’dür.

Ekli dosyalar

• Mayıs_MLDP.pdf
    290.9 KB · Görüntüleme: 84
Bu soruya benzer ama biraz daha az detaylı bir çözümü S7'de yapmıştım aratırsanız bulabilirsiniz, yarışmaya katılacaklara yardım olur belki

Yarışmamız Sonuçlanmıştır.

Veliköy çok programlı lisesi Çerkezköy / TEKİRDAĞ lisesi 1. Olmuştur. Projesi ektedir.

Okulun kazandığı PLC+tablet hediyesi önümüzdeki hafta içerisinde gönderilecektir.

Ekli dosyalar

• otobuskapıkontrol.mdv.zip
    4.8 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular