1faz 220V AC inverterden 3faz 220V 50Hz çıkış alma problemi!!!

Çok konu açtığımın farkındayım. Bunun için üzgünüm. Fakat bende cevaplardan tatmin olmamıştım. Ama ilginiz için teşekkür ederim.
Bunu yapmak istememdeki sebep Evdeki 1faz 220v Şebeke elektriğinden faydalanmam gerekiyor. Yoksa trafo sardırırım ama 3faz gerekli yinede.+ sardırma maliyeti. Ama elimde ABB marka inverter var. Şuanda parametre ayarlamak için ekranı elimde yok. Ama bulucam. Yada iş yerimdeki yedekteki sürücülerimden denerim. Telemekanik veya controlteknik var. Çok riskli diyorsanız yada gerçekten sürücü kesin yanarsa denememem daha hayırlı. Yok yanmaz ama çalışmama ihtimali varsa denerim. Çalışır veya çalışmaz. Bu yüzden bilgisi olan arkadaşlarımın fikrini almak isterim. Eğer olursa evdeki voltajla bu işi çözmem mükemmel olur......

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Çok konu açtığımın farkındayım. Bunun için üzgünüm. Fakat bende cevaplardan tatmin olmamıştım. Ama ilginiz için teşekkür ederim.
Bunu yapmak istememdeki sebep Evdeki 1faz 220v şebeke elektriğinden faydalanmam gerekiyor. Yoksa trafo sardırırım ama 3faz gerekli yinede.+ sardırma maliyeti. Ama elimde ABB marka inverter var. Şuanda parametre ayarlamak için ekranı elimde yok. Ama bulucam. Yada iş yerimdeki yedekteki sürücülerimden denerim. Telemekanik veya controlteknik var. Çok riskli diyorsanız yada gerçekten sürücü kesin yanarsa denememem daha hayırlı. Yok yanmaz ama çalışmama ihtimali varsa denerim. Çalışır veya çalışmaz. Bu yüzden bilgisi olan arkadaşlarımın fikrini almak isterim. Eğer olursa evdeki voltajla bu işi çözmem mükemmel olur......

trafo sardırmanın güncel maaliyetini bilemem ama ben evimde trafo kullanıyorum acil tamir etmem gereken bir cihaz olunca testini onunla yapıyorum ve de güvenlik açısındanda tavsiye ederim...

başarılı çalışmalar...

sürücü cıkısını 50hz olarak ayarlayın yanlız buraya dikkat sürücünüzün durma ve kalkma zamanı default zamanı 3sn dir yani ilk önce sürücüyü startlıycanız 3sn bekledikten sonra voltajınız hazır olur ...kolay gelsin

trafo sardırmanın güncel maaliyetini bilemem ama ben evimde trafo kullanıyorum acil tamir etmem gereken bir cihaz olunca testini onunla yapıyorum ve de güvenlik açısındanda tavsiye ederim...

başarılı çalışmalar...

Tamamda evde 3 faz yok ki benim istediğim 3 faz 220v Trafo benim işimi çözmez.

sürücü cıkısını 50hz olarak ayarlayın yanlız buraya dikkat sürücünüzün durma ve kalkma zamanı default zamanı 3sn dir yani ilk önce sürücüyü startlıycanız 3sn bekledikten sonra voltajınız hazır olur ...kolay gelsin

anladım deneyeceğim. Ama birkaç gün sonra. Ama herkesin fikri benim için önemli...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bunu yapmak istememdeki sebep Evdeki 1faz 220v şebeke elektriğinden faydalanmam gerekiyor. Yoksa trafo sardırırım ama 3faz gerekli yinede.+ sardırma maliyeti. Ama elimde ABB marka inverter var. Şuanda parametre ayarlamak için ekranı elimde yok. Ama bulucam. Yada iş yerimdeki yedekteki sürücülerimden denerim. Telemekanik veya controlteknik var. Çok riskli diyorsanız yada gerçekten sürücü kesin yanarsa denememem daha hayırlı. Yok yanmaz ama çalışmama ihtimali varsa denerim. Çalışır veya çalışmaz. Bu yüzden bilgisi olan arkadaşlarımın fikrini almak isterim. Eğer olursa evdeki voltajla bu işi çözmem mükemmel olur......

1.bendede monofaz girişli abb sürücü var ve ekranıda var.yumuşak yol vericilerde ekran yok.bendeki model ACS150.yardımım dokunursa ne ala;ama ekransız olmaz.ben parametrelerini kendi ihtiyacıma göre değiştirebildim.yanlız işin uzmanıda değilim.
2. aldığım bir teklife göre,3BG=2.2kWlık 220V---->380V dönüştüren üç trafonun maliyeti aşağı yukarı 350TL civarında.bunda sarılan telin cinsi oldukça maliyeti değiştiriyor.yerimiz İzmir-gıda çarşısında.çevrede konuyla ilgili oldukça çok firma var.

egzantrik1453,
---ABİCİĞİN SEN BU SERVOYU HİÇ MONOFAZE 220V İLE ÇALIŞTIRMAYI DENEDİNMİ. BENCE EĞER SERVO GİRİŞİNDE AC LERİ KONTROL EDEN BİR DEVRE YOKSA VE EĞER GİRİŞ KÖPRÜ DİYOTUNUN BİR KANALI AMPER DEĞERİ ÇIKIŞ AKIMINI KARŞILAYACAKSA BENCE MONOFAZE İLE ÇALITIRABİLİRSİN.
---YOK EĞER OLMAZSA DİĞER AC SÜRÜCÜ İLE ÇALIŞTIRABİLİRSİN BİR SORUN OLMAZ. ÇÜNKÜ İNVERTERLER UYGULANAN AC GERİLİMİ İLK ÖNCE DC GERİLİME ÇEVİRDİĞİ İÇİN SİNÜS KARA DALGA FAK ETMEZ .
---ŞİMDİ SERVOYU DİĞER AC İLE SÜRÜNCE ZATEN SERVONUN ÇEKTİĞİ AKIMI BİRİNCİ SÜRÜCÜDE YİNE HERHALUKARDA 1 FAZDAN ÇEKMİŞ OLUYORSUN. KOLAY GELSİN.

Benim kullanacağım servo sürücü mitsubishi mrj-2s 100B yani sonundaki 100 kodu bunu 1Kw olduğunu belirtiyor. Manualindede 1Kw altındakiler monofaze AC220v veya trifaze AC220v bağlanabileceği ,1Kw ve üstü modellerdede 3Faz 220V besleme bağlanabileceği yazıyor. Ama iç elektroniğinde faz denetim devresi olup olmadığını anlayamam. Bu konuda bilgim yetersiz.

benim bildiğim servomotorlar için özel sürücüler var ama mantık olarak baktığın zaman neden çalışmasın diye düşünüyorum

Yapacağın test bence dünyada ilk olur. Kanaatimce trafo kullan derim.

arkadaşım bence monofaze girişli sürücüden elde edeceğin trifaze voltajı (ve bu voltaj ile birlikte elde edeceğin akım)servo sürücünün yanmasına neden olacaktır.
monofaze sürücünün çıkışındaki 3 faz gerilim ile birlikte 1amper düzeyindede olsa belirli bır akım çıkışı oluşacaktır.çünkü monofaze sürücün çıkışında motor varmış gibi belirli bir empedans ile karşılaşınca servo sürücünün girişine akım basacak ve servo sürücünün girişini yakacaktır.

belki her iki sürücüyüde aynı anda çalıştırarak bu sorunu çözebilirsin,ama buda imkansız gibi gözüküyor.sonuçta monofaze sürücünden çıkış elde edeceksinki servosürücüyü çalıştırabilirsin.her ne şartta olursa olsun servosürücün zarar görecek.tabiiki bu benim görüşüm

Forum istatistikleri

Konular
128,170
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri