16V 1200mA adaptörü 3V düşürme

gorkem789

Üye
Elimde 16V 1200mA adaptör var bunu amper değerini değiştirmeden 3volta düşürmek istiyorum nasıl yapabilirim birde bunu tıraş makinesini sürekli çalıştırmak için kullanıcam ona göre bilgi verirseniz sevinirim

Hiç uğraşma astarı yüzünü aşar. 5 volt cep telefonu şarj cihazı al tak daha iyi. 10 liraya alırsın. 16 dan 3 e dünya voltaj farkı var. Isınma sorunu olacak vs. uğraşmaya değmez

lm2576 3 volt çikiş verenlerı var bulamazsan lm2576 adj al dorduncu ayağa vşaseden 470 ohm artı çikiş ucunda 1 k drenç bağla 3.8 volt verır yüke gırınce düşer 3 A çikiş verır bu entegre traş makınesını çalıştırsada sağlikli olurmu bilemem traş makınesını en ıyısı dişardan şarjlı pil ıle çalıştır sanırım orıjınal pilini bulamıyorsun en mantıklısı dişardan pil

Elimde 16V 1200mA adaptör var bunu amper değerini değiştirmeden 3volta düşürmek istiyorum nasıl yapabilirim birde bunu tıraş makinesini sürekli çalıştırmak için kullanıcam ona göre bilgi verirseniz sevinirim

7803 konulamazmı yada ısı sorunu olursa 7809 la düşürsem sonra 7803 bağlasam girişenede diyot bağlasam birde cep telefonu şarjı demişsin onlar amperi düşük bana 1200mA lzm

:) traş makınessının motorunu çalıştırcam dıyorsun o çaliştıracağın motor 3 voltta enaz 1 amper çeker telefon şarj adaptörü veya lm7803 vereceğı akim max.500 mA kaldıkı şarj adaptörü motoru yerınden kımıldatmaz lm2576 önerdım bu entegre smps çikişi var isinma olmaz akim olarak 3 amper verır

Traş makinasının adaptörünü bulamıyormusunuz. Marka model nedir. Adaptör kodu da olabilir belki buluruz. Sürekli çalıştırmak için 3 volt adaptörlerde bulunur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
7803-05 max çıkış 1 amper önce onu söleyim zaten tıraş makinesinin adaptörüde değil kullandığım 1200mA 16V luk adaptör tıraş makinesininde motoru 3v 1200mA le çalışıyor tıraş makinesi şarjlıydı ben pilsiz kullanmak istyiorum ayarlı adaptörlerde çok pahalı bana tam olarak voltı sağlıklı bir şekide nasıl düşürürüm onu sölerseniz çok sevinirim

birde 2tane 7803 bağlayıp 2 ampere çıkaramazmıyım

lm78xx lerde kataloğdakı değere güvenme 1 A alirsın ama entegre fıyatının iki katı fiyatına soğutucu takarsan paralel bağlarsın ama o iş:) bozuk para işi anlamam

Kolay yöntem 12 volt 15 vatlık ampul ile seri bağla çalışması işini görürse kullanırsın. Traş makinası yüksek akım çekiyorsa ya yavaş çalışacak yada hiç çalışmayacak. Düşük akımlı ise hızlı çalışacak iş başındayken :) (traş ederken) yine normalden hızlı ise çalışma ömrü biraz kısalabilir. Çalışırken üzerinde 3 volttan fazla düşmemesine dikkat edin.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri