16f877 ile frekans okumak yardım

kesme işi şimdilik sana zor gelebilir diye yukarıda bahsetmiştim.
öncelikle tmr1 external clock modunda çalıştır. adım adım ilerle
sen ana programdan 1ns de bir tmr1 i durdurup oku ve okuduktan hemen sonra gecikmeden silip tekrar çalıştır.okuduklarını direk ekrana yaz hz cinsinden çıkacak.

yukarıda 1ns diye tuş hatası yapmışım 1sn olcaktı

timer1 i durdurup derken? kesmeden bahsediyorsun demi her 1 sn de bir kesme oluşacak ve ben kesmenin içinde timer1i okuyup sıfırlayacam, aslında şu ana kadar bir şeyler yaptım çalıştırdım ama tam randımanlı çalışmıyor sorun şu; okudum frekansı ama signal generatör kullanıp deniyorum değiştirdiğim an hz yi ekranda değişmiyor isisi durdurup tekrar çalıştırdığımda değişiyor lcd de ve doğru okuyorum ve de dediğin gibi yaptım zaten external(harici kaynaktan sayıcı olarak)? ccs c kullanıyormusun?

timer1 i durdurup derken? kesmeden bahsediyorsun demi her 1 sn de bir kesme oluşacak ve ben kesmenin içinde timer1i okuyup sıfırlayacam, aslında şu ana kadar bir şeyler yaptım çalıştırdım ama tam randımanlı çalışmıyor sorun şu; okudum frekansı ama signal generatör kullanıp deniyorum değiştirdiğim an hz yi ekranda değişmiyor isisi durdurup tekrar çalıştırdığımda değişiyor lcd de ve doğru okuyorum ve de dediğin gibi yaptım zaten external(harici kaynaktan sayıcı olarak)? ccs c kullanıyormusun?

ben proton3 kullanıyorum.

tmr1 okumaya gittiğinde okurken ve ekrana yazarken gecikmeden tmr1 fazla saymasın diye durdurup işin bittiğinde ssıfırllayıp tekrar çalıştırman gerekir diyordum.

tamam öyle yapıyorum değeri okuyup direk sıfırlıyorum zaten, buradan hex dosyasını nasıl yükleyeceğim illa url mi gösterip yapmam lazım hexi çalıştırıp isis de rica etsem bakarsan sevinirim o zaman daha rahat anlatmış olurum problemi zahmet veriyorum ama

isis şemasıyla beraber hex i rar olarak yükle bakalım bi.

önemli değil ben bakarak kurdum fakat bir hata var frekans değişimlerini algılamıyor.

evet işte takıldığım nokta orası zaten isisi durdurup çalıştırdığımda yeni frekansı okuyor fakat çalışırken yapılan değişen frekansı algılamıyor ve ayrıca bu lcd işini sonsuz döngü yani while döngüsüne yazdığımda da hiç bir şey çıkmıyor ekranda, sadece void main içine yazınca lcd de yazdırma işini yapabiliyorum ne yaptıysam olmadı

Bir sakıncası yoksa kodları da paylaşabilir misin ISIS dosyası ile birlikte?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri