omurkosem

Üye
Slm,
Makina kaynak yaparken cızırtı yapıyor.Belli bir süre sonra kendini korumaya alıyor.Bu konuda bana yardım edecek usta arkadaş varmı?
Marka versem mahsuru olurmu?

slm
arkadasım sana bu konuda yardımcı olabılırm sanırım.
makına kayaga basladıgında cızırtı yapıyorsa ve kaynagı kesıyorsa fan calısmıyor termostat acıyor olabılır veya trıstor grubunda problem olabılır.

değerli arkadaşlar

express weld inverter 161 ultra ve Fimer
FIMER X 174 Inverter 160 Amper Çanta Kaynak Makinası .... bunlar 1 hafta sürmedi arızlandı ... enerji kablosu ve şalter sağlam

arızanın ne olduğunu ancak tahmin edebileceğinizi biliyorum ama bu konuda yardım edersen sevinirim ne yapmalıyım ....

şimdiden çok teşekkürler

arkadasım resım gonder yardımcı olayım her nevı

abiler usatalar öncelikle hepinize merhabalar benim için çok büyük sizin içinse kücücük bir sorunum var : benim express weld 161 inverter ultra kaynak makinem var geçenlerde arızalandı kendim bilgisayar tamir işiyle uğraşıyorum kaynak makinesinden anlamam ama eletronik bilgim var ben bu makineyi söküp biraz inceledim içinde dört tane mosvet vardı ve bunlar kısa devreydi hatta birinin tam ortası uçmuştu yani yoktu K50T60 numaraları. bende bunlardan beş tane vardı 4 tanesini deiştirdim dier parçalrı tek tek ölçtüm başka yanık bişey yoktu fişe takıp açar açmaz aynı parçalar tekrar yandı sorunun ne olduğunu bulamadım şimdi tekrar alıp parçaları taksam yine yanacaklar oyüzden bilgi sahibi abilerimden yardım istiyorum bana bi yol gösterirseniz çok sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim kolay gelsin

Selam arkadaşım mosferleri yerinden soruyosun. Ölçü aletiyle ilk yapman gereken sey belirli başlı şeyler vardır bunları ölçmek olsun bunlar ne diye soracak olursan makinenin üzerinde esenbi koruma dirençlerin yanı değer olarak çok küçük dirençler vardır ilk önce bunları olc

Daha sonra. Mosferleri sokukken tetikleme voltajları düzgün geliyormu onu kontrol et

Daha sonrada kondansatörleri kapasitör metre ile olcmen lagzim tam değerlerinde kalmismi

Eğer bunların hepsi normal ise malzeme kalitesine bakacaksın
Ve daha sonrada mosfetler yerinden çıkık vaziyetteyken mosfetvbacaklari arasında kısa devre varmı onu kontrol et. Son olarak ta çıkış diyotların kontrol et vde sific mod tirafoyuda unutma

mavı_golge abim benim çok saol dediklerini yaptım oldu valla bilgi için teşekkür ederim çıkış diyotlarıda arızalıymış deiştirdim oldu abi

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,603
Son üye
devrim25

Yeni konular

Geri