150 Watt'lık armatürü LED'e dönüştürmek?

selam arkadaslar... 4 metrelik dekoratif cevre aydınlatma digeri 150 Watt'lık ama led değil... Bunu 50 Watt'lık led armatüre dönüştürmüşler...

Benim sorum su: bu ikisi parlaklık olarak eşit mi? sonuçta burda onemli olan lux değeri değil mi? sadece lux degerlerine mi bakmalıyım eşit mi diye ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Armatürlerin lümen değerleri önemlidir, lux seviyesini uygulamayı yaptığınız yerde luxmetre yardımıyla ölçebilir veya dialux üzerinden simulasyonunu gerçekleştirebilirsiniz. Parklar için ortalama 5-10 lux yetmektedir. Yönetmelikte sınıflandırmalar vardır. En yüksek sınıfa giren Sosyo-ekonomik ve kültürel önemi yüksek olan kalabalık yaya yolları 20 lux'tur.
Led armatürünüzün lümen değerini bilmiyorum ama150 Watt dekoratif aydınlatmaya karşılık Philipsin 82 w led armatürünü kullanmıştır gayet iyi de sonuç almıştık 50 wattın mevcut lm/w teknolojisi ile birebir örtüşeceğini sanmıyorum.
Son olarak iki armatürün ışık dağılım eğrisine bakın, C 0-180, C 90-270 eğrilerini karşılaştırmak lazım, armatürün ışığı ne kadar ileri, geri, yana attığını gösterir bu eğriler

Forum istatistikleri

Konular
128,122
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri