15 hp bitzer yıldız/yıldız bağlantı şeması

arkadaşlar yıldız/yıldız olan bitzer marka soğutma kompresörünün panosunu yapmam gerekıyor kumanda devresınde problem yok ancak güç devresını tam olarak bılmıyorum kompresörün klemens kutusundada şema yok bılen varsa yardımcı olursanız teşekkür ederım

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
üçgen değil aslında ben çözdum olayı iki sargıya bırden yolverıyorsunuz olay bu çok basıt bağlantı yıldız/üçgenden farksız tek fark sadece yıldız kontaktörü yok ama olayın mantığını bılmek daha ayrı bişi

Bu bağlantı şemasında dikkat etmen gereken tek şey aynı adlı fazları bağlamak.Yani R Fazını u-u1 e bağlaman gerek.

panoyu yaptım çalıştırdım ve herşey yolund atüm kontrol elemanlarını devreye bağladım bi problem yok ilginize tşk

selam bende ekovatını sarcam ama elımde sema yok bna yardımcı olursan sevınırım telefonum 5063109790

Tartışılan konunun tam adı "Part Widing" yani partiler halindeki sargı demektir. Konu Bitzer olunca kesinlikle datasheet ini özenle okumanızı tavsiye ederim. Almanlar işlerini iyi bilirler.
Bir part widing kompresörü kaldırmak için devreye girecek sargıların (Hangisi olduğu önemli değildir her iki sargının gücüde aynıdır) arasında maksimum 0.5 sn olmalıdır. Bu konuya özenle dikkat etmenizi tavsiye ederim. Part Widing arasındaki süreyi açmak kompresörün darbe akımlarını alması anlamına gelir. Bu yöntemde ilk kontaktörün yardımcı kontakları ile ikinci sargıyı devreye almayı kesinlikle yapmayın. Önerilmiyor. Ayrıca arkadaşlarımızın bahsettiği gibi her iki sargının faz sırasının aynı olması sağlayın.
Kolay gelsin...

benim bu şekilde çalışan 8 tane kompresörüm var hepside üçgen çalışıyor ve soğutma kompresörü ilk önce birinci sargı komtaktörü devreye girecek ardından 5 saniye sonra diğer sargı kontaktörü devreye girecek olay bu bağlantısında bişey yok acil stop arkadaşa vermiş eğer takılığınız bir yer olursa ben yardımcı olayım iyi çalışmalar

kubilay 46 konuyu ii oku istersen yaptım çalıştırdım diyorum :)

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri