12v - 300v boost convertor

cslyas06

Üye
Herkese günaydın
Elimde bulunan 300 voltluk kondansatörü şarj etmem gerekiyor bunun için 12 voltu 300v a yükseltecek boost convertor lazim, nasıl bir devreye ihtiyacım var?
Şimdiden teşekkürler.

Smps birinci kat, k.diyod 220vac >> 300vdc

Başlıktan boost u çıkar googl da arat görseli aç, yalnız düşük amper oluyor. Hoca deme arkadaş de abi de :)

USTAM ABİM :) internetteki converterlerden emin olamadim, iş kondansatör şarjı olduğu için siz tecrübelilerden yardim alma ihtiyacı duydum :)

Selam dostum..

Eğer uğraşırım dersen şemayı sadeleştirip kullanabilirsin.

Bu işin ustası entegre smps entegreleri özellikle SG3525 kullanabilirsin. Başka şemalarda bakıyorum.

Ancak bu kondansatörü nerede kullanacaksın ve akım ne olacak? bu bilgiler önemli.

12v-220v-invertor-sinus-ferit-trafo-nuve.gif

Bu soruyu baştan soracaktın .
Çocukların var mı ?
Can alıcı soru bu! :) Biz de hep karşımızdakini biz gibi görür düşünürüz ve önemli yeri unuturuz...
Sen çok yaşa Hocam :)

Bir çok topikte yüksek voltaj v.s. ile uğraşanları özellikle ve üzerine basa basa uyarıyorum ama bazen fazla abartı şeklinde görünüyor. Kalın puntalı yazılar ve renkli göze görünsün diye..

Bülent hocama da katılıyorum bazen karşımdakini kendimiz gibi görüp es geçtiğimde oluyor.

nerede kullanacaksın ve akım ne olacak? bu bilgiler önemli.

12v-220v-invertor-sinus-ferit-trafo-nuve.gif

Ustam internetten gördüm elektromanyetik bozucu devresi var, ufak çaplı cihazların çalışmasını bozuyor hesap makinasi,cep telefonu vs. Bunun için 300V luk block kondansatorle ani gerilimi bobin üzerinden geçirmesi gerekiyor. Bu kondansatör şarj devreside hazırda fotoğraf makinalarının flaslarinda buluniyor fakat bu devre için foto makinası hibe etmek istemiyorum :) benim için tek gerekli olan kondansatörü şarj etmek piyasadaki konverteri direk kullanmak yerine siz ustalarima danışmak istedim :)
Kolay gelsin saygılar ....

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri