12 voltla elektrıklı soba yakılırmı

12 volt la calıstırırsan ama akım dan dolayı sobanın ısısı az olacaktır ve daha cok zaman alacaktır...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Şu Soruyu Biraz Daha Açık Sorabilirmisin? Sanırım Tam Anlaşılmamış!

12 voltla soba yakılır neden olmasın hatta 5 voltlada yakılır yeterkı istenılen ısıyı verecek akimi uygun rezistanstan geçir 220 voltluk şebekeden ekonomık isi elde etmekse amaç aksı olur daha fazla enerji harcanmış olur

arkadaşlar merhaba forumda yeniyim elimde bir power supply var ve ÜZERİNDE input:ac 200-240V 50/60 HZ 0.8A
VE OUTPUT: DC24 V 2.1A BEN BU ALETE 0.18MM KALINLIĞINDA ÇELİK SAZ TELİ TEL BAĞLADIM BU TELİN UZUNLUĞU İSE 80-85 CM
BUNUNLA KÖPÜK KESİYORUM ÇELİK TEL YERİNE REZİNSTANS TELİ KULLANIRSAM NASIL BİR TEL KULLANMAM GEREKİR BU TELİN KALINLIĞINI ÖĞRENMEK İSTİYORUM BOYU DEĞİŞMEYECEK YİNE 80 CM OLACAK ŞEKİLDE KALACAK VE POWER SUPPLY AYNI KALACAK SADECE TELİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM EĞER REZİSTANS TELİ KULLANIRSAM TELİN SICAKLIĞI ARTARMI DAHA YÜKSEK SICAKLIK ELDE EDERMİYİM .?? TEŞEKKÜRLER