12 volt Dalgıç Pompa Pc güç kaynagına baglama

7,8 8A 100w işini görür ama bahçede çalıştıracaksan su geçirmz olmalı onlar da normallerinden daha pahalı oluyor bunun gibi https://www.elektrikmarket.com.tr/H...qHY9Wn6mEk4ZSJLx9HoUjVDzy7ZSQ-ndUghoCDVzw_wcB.

hocam havuzun kenarına bi kutu yaptım onun içinde duracak anlıyacagınız suya maruz kalmıcak o yüzden normalinden alsam olur dimi birde amper dahada fazla olsa trafoda sıkıntı olurmu

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Su geçirmezliğinden eminsen olur ayrıca biraz geniş olmalı ki cihaz çabuk çok ısınmasın ömrü uzun olsun.

tamam hocam çok teşekkür ederim
Garanti olsun diye 12 volt 12.5 amper 150 guc kaynagi aldim ilk calismada sikinti yoktu simdi takilara donuyo su basmiyo bende bilgisayar guc kaynagini taktim ondada 5 dk dan sonra gucu azaliyo az su pompalamaya basliyo cildirmak uzereyim neden boyle oluyor hocam

4-6 metre yüksekliğe kadar su basacağı yazıyor. Eğer daha yüksek irtifaya su basıyorsa muhtemelen aşırı akım çekiyordur. Güç kaynağıda kendini korumaya alıyorsa duraklaması ondan olabilir. Veya içine pislik falan girmiştir.

4-6 metre yüksekliğe kadar su basacağı yazıyor. Eğer daha yüksek irtifaya su basıyorsa muhtemelen aşırı akım çekiyordur. Güç kaynağıda kendini korumaya alıyorsa duraklaması ondan olabilir. Veya içine pislik falan girmiştir.
Hocam 2 metre yukseklik ya var ya yok oda dik bi sekilde degil belli bi sure calistirmayip calistirinca normal basiyo 5 dk icinde tazik azaliyor cok az basmaya basliyor

Eğer imkanın varsa bir araba aküsüyle dene sorun beslemedenmi cihazdanmı onu öğrenelim.

Sent from my GT-I9500 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri