12 daireli diafon sistemi na-de

nusret45

Üye
arkadaşlar nade diafon sistemimiz var 12 dairelik alt katlarda herşey normal zillerimiz calışıyo kapı otomatiğimiz calışıyo ama son iki katta ziller yine calışıyo kapı otomatiği çalışmıyo bi türlü çözemedim . birde baca sistemi var son iki katın bacasından kapı otomatiğinin kablolarını birbirine temas ettirip deniyorum çalışıyo. ordan daire içine veriyorum içerde çalışmıyo . kapı otomatiğinin ışıgı çok hafiften yanıyo bastıgımızda ama çok az yanıyo otomatiği çalıştırmıyor yardımcı olurmusunuz

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bakmam lazım emin degilim ama 24 olabilir sende bnm gibi voltaj düşük olabilirmi diyosun

Trafo ile alakalı olduğunu sanmıyorum.
Son katlara çıkıldıkça gerilim düşümü meydana gelir fakat zillerin
çalıştığını söylüyorsun.Terminali iyice kontrol etmelisin ,otomatik uçları kopmuştur yüksek ihtimal..

yukarda daireye girmeden önce bacada calışıyo içerde calışmıyo sadece

butonlar daki bağlatılarda oksitlenme filan olmasın yada kablo eklerinde filan

son iki katta ziller yine calışıyo kapı otomatiği çalışmıyo

tesisat yeni ben döşedim

Muhtemelen trafonun gücünü arttırmanız gerekli. Ziller gerilim düşümünde çalışabilir ama düşük gerilimde kapı otomatiği bobinini mıknatıslanma az olduğu için açtırma dilini çekemez. Bu gibi sorun yaşadığım yerlerde 12 - 50 spot trafosu kullanıyorum ve sorun kalmıyor.

kapı otomatiği için ayrı bi tane zil trafosu kullandım yetersiz mi geliyor acaba

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri