11 kW blower a yıldız üçgen yerine soft starter bağlayabilir miyim?

11 kw lık bır motora 15-22 kw lık soft starter kullanmanız gerekır aksı takdırde asırı akım sorununla karsılasırsın arıza gecer.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kullanmanda hiç bir sakınca yok bilakis daha iyi olur kablo kesiti 11kw 22A akım çeker 4x4 mm kablo kullanırsan ne gerilim düşümü nede kabloda ısınma meydana gelecektir iyi çalışmalar

Artık günümüzde yıldız üçgen devreler yerini softstarterlere bırakıyor.rahatlıkla kullanabilirsiniz,fakat motor etiketindeki akımının bir üst akım değerine tekabül edeni seçin..Marka da önemli..

Artık günümüzde yıldız üçgen devreler yerini softstarterlere bırakıyor.rahatlıkla kullanabilirsiniz,fakat motor etiketindeki akımının bir üst akım değerine tekabül edeni seçin..Marka da önemli..

Tam tersi bir durum başıma gelmişti.Altivar serisi bir softstarter ile bir üst seviyedeki pompayı sürmek zorunda kalmıştım. Marka kaliteli olduğu için yazları sorun yaşamazken kışın devreye girmesi için pompanın pervanesini dürtmek zorunda kalıyordum :)
Bir üst akım değerini seçin başınız ağrımasın.

Tam tersi derken neyi kastettiğinizi anlayamadım Yaman arkadaşım. Ben motor etiket akımın bir üst değerindeki softstarteri seçmesini belirttim. yanlış anlaşılma oldu sanıırım.:)

Tam tersi derken neyi kastettiğinizi anlayamadım Yaman arkadaşım. Ben motor etiket akımın bir üst değerindeki softstarteri seçmesini belirttim. yanlış anlaşılma oldu sanıırım.:)
Tam tersi derken. Sürücü ile bir üst akımdaki pompayı sürmek zorunda kaldığımı anlatmak istedim. Sürücü kaliteli olduğu için sadece soğuk havalarda problem çıkardı. Tabiki doğrusu aynı akım değerindeki sürücüyü kullanmak. Dediğin gibi bir üst değerde olursa daha iyi.

evet bağlanır

hocam merhaba sen saglıklı olmasını istiyorsan 15 kw soft start kullan agır şartlar icin saglıklı olur kablo kesitini en az 4x4 kullan gerilim düşümü yaşamazsın

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri