1000x800 Yüksek hızlı cnc router tasarımı

koçlu

Katılımcı Üye
Arkadaşlar merhabalar

1000x800 yüksek hızlı router tasarımlarım bitti.
ilerleme hızını 14000mm/dk planlıyorum.eskiz çalışmalarını bitirdim.
Değerli görüşlerinizi bekliyorum
1.PNG
2.PNG
3.PNG
4.PNG

İlk önce bir tasarım programı (solid autocad catia gibi) yükle ondan sonra çizimlere başla solidworks benim önerimdir
Köprünün durduğu yer çok kuvvetsiz y ekseni (bakışa göre x ekseni)
Köprü ayakları kuvvetsiz

Think design kullanıyorum,köprü ayakları 20mm 7075 al köprüler 50x100mm ağır tip sigma profil bunlar gerekir ise epoxi granite ile dolduralacak(Statik parçalar)

eklediğim eklerdeki yerlere destek atarsan bence şahane olacak bir tasarım. hatta bunun benzerini senin dediğin gibi yüksek hızlarda kullanan youtube da biri var
Ekran Alıntısı.JPG

Ekran Alıntısıa.JPG

Merak ettiğim neden yüksek hız ? 14 den daha hızlıda yapılabilir :)

32 mm hatveli vida alacaksın 6000 devir servo yada 3000 devirlik enkoderli step motor. Şahane olur :D

Teşekkür ederim
biraz takviye isteyecek parçaları işlerken kenarlardan artan parçaları değerlendireceğim:)
6.PNG

Kayserili haklısın
hızı daha fazlada yapabilirsin ama o zamanda hassasiyet sorunu ve hareket eden kütleyi durdurma problemi olacak diye düşünüyorum.

Kayserili haklısın
hızı daha fazlada yapabilirsin ama o zamanda hassasiyet sorunu ve hareket eden kütleyi durdurma problemi olacak diye düşünüyorum.

Haklısınız ben öylesine söyledim söylediklerimi uygularsan en az 96 metre/dk hızı olur makinenin hiç gerek yok durduramazsan alır başını gider eksenler :D

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri