10 ton vinç kaldırma motoru yardım

Momentin yüksek olması,devir sayısını düşü-
rerek ( bileziklide ) sağlanır.Normal asenkron
motorla yolverirken bu imkanı elde edemiye-
ceğiniz için,daha yüksek devir,dişli sistemi içinde sakınca yaratır.Bilezikli motor koyan
adam,bu durumu düşünmüş olabilir.Yoksa,
daha ucuz olan normal asenkron motor ko-
yardı.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Balat'a kaçıyor Balat'a çaktır tüm içindeki kalınlıklar yuvadan 0.1 ( onda 1 ufak olacak) gerekirse balatayı tornalayacak ölçüye gelecek o zaman kaçırmaz. Yenisi ise redüksiyon bağlaya bilirsin ama beya uğraştırıcı iş. Yeni motor ise 900-1000 devir arasında olacak yüksek devir ilerde sıkıntı çıkarıyor (eski vinçlerde) yapısal olarak .

motor firmaları gamak abana şalter

Bilezikli asenkron motor içinde yıldız üçgen var mı üstadım. İlk defa duyuyorum.

sayın. Under Ground Ben bilezikli asamkron motor yıldız üçgen çalıştırılır demedim ve çalıştırılmaz.
ancak motor etiket değerine göre 3. faz 380 volt yıldız bağlanır.
3 faz (fazlar arası) 220. üçgen bağlanır.

sayın. Under Ground Ben bilezikli asamkron motor yıldız üçgen çalıştırılır demedim ve çalıştırılmaz.
ancak motor etiket değerine göre 3. faz 380 volt yıldız bağlanır.
3 faz (fazlar arası) 220. üçgen bağlanır.
Peki üstadım üçgen bağlamak istediğimde fazlar arası 220 V nasıl elde edeceğim sürücü kullanmadan , bilezikli ASM nin eski bir uygulama olduğunu düşünürsek bu konuda bir 380\220 trafo falan mı kullanılmış zamanında ? Yanlış anlamayın merakımdan soruyorum , ukalalık olsun diye değil.

Etiketler,klasik olarak öyle belirtiliyor.220 çalıştırılması hiçbirzaman mevzubahs değildir.

Son düzenleme:
Eskiden yani plastik yokken kablolar ın izalosyonu örgülü fitıl ve zift ile yapılırdı bu nedenle izalosyon zayıf olurdu maden ocaklarında ve ağır işlerde 3.faz 220. volt kulanılırdı faz nötr ise 110.volt.
örnek. 213.KW kurulu gücü olan bir vinç in Yardımcı devreleri (220 v çalışan devreler) için 3 faz 16.KVA 380/220 volt trafo kulanılmaktadır.
Nötr hattı kulanılması sakıncalı yerlerde devreler faz faz arası gerilimle çalıştırılır.

S. A. Fren devresine bir bakın derim ac. Kestşrmemi yapılmışsa kaçırma yapar dc kestirme yapılması lazım

Arkadaşlar bu durumlarda, ilk olarak yapmanız gereken frenlerin ayarları, ayar yaptınız hala kaçırıyorsa balatalarda bitik olabilir, eğer hala kaçırıyorsa ve bu motor bilezikli asenkron motorsa o zaman motorun direnç kademelerinde sorun vardır.Mutlaka bunlardan birisidir.Diyelimki bilezikli asenkron motoru iptal edip yerine standart asenkron motor kullanmak isterseniz o zaman makine mühendislik firmalarına projelendirme yaptırmalısınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri