1 Hp Kaç watt oluyor?

abuzerefendi

Katılımcı Üye
bir yerde 750 wat 1 Hp eder diye bi şey okumuştum da. o zaman

2,5 Hp lik koşu bandı 2500 wat yani 2,5 kw mı elektrik çeker?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Hesap ortada 1 hp 746 watt ederse.2.5 hp kaç watt eder.:) 1865 watt

1 hp(beygir gücü) = 746 watt olarak alınır 2,5(hp) x 0,746(kw) =1,865 KW olarak hesaplanır....

Son düzenleme:
1 hp(beygir gücü) = 746 watt olarak alınır 2,5(hp) x 0,746(kw) =1,865 KW olarak hesaplanır....

Çok teşekkür ederim. o zaman bu koşu bantlarının en düşüğü bir elektrikli sobadan daha fazla elektrik harcıyor yani. doğru mu anladım? ama koşu bandında 750 watt elektrik tüketir yazıyor.

Benim anlamadığım şey bu voit koşu bandında tüketilecek olan güç için 750 W/h yazıyor. fakat ürünün motoru için 2,5 Hp yazıyıor. peki bu nasıl oluyor???

Çok teşekkür ederim. o zaman bu koşu bantlarının en düşüğü bir elektrikli sobadan daha fazla elektrik harcıyor yani. doğru mu anladım? ama koşu bandında 750 watt elektrik tüketir yazıyor.

Benim anlamadığım şey bu voit koşu bandında tüketilecek olan güç için 750 W/h yazıyor. fakat ürünün motoru için 2,5 Hp yazıyıor. peki bu nasıl oluyor???
750 W/H dediği bir beygirlik yani 1 hp için çekilen güç. 2,5 için hesaplarsak çarpım olması gerek.

Koşu bantlarının kademeli olduğunu biliyorum. Sen kademeyi yükselttikçe saatte çektiği watt değeri artacaktır.

max 4 hp Dc motor yazıyor ise, motor 2984 watt lık bir güce sahip demektir. Yanlşım varsa düzeltin.

Liseden kalan bilgi: 1Hp=736 W şeklinde.... Ama pratikte 750W olarak hesaplanıyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,605
Son üye
osaricicek

Yeni konular

Geri