1-0-2 pako ıle ıkı motor calıstırıp durdurma

arkadaşlar pako şalter 1 konumunda ıken bırıncı motor çalışacak sıfır konumunda ıken ıkı motor bırden calısacak ıkı konumunda ıken sadece ıkıncı motor çalışacak pako ıkı konumundan sıfıra alıdıgında ıkı motorda duracak bu sorunun otamatık kumanda seması lazım yardımcı olursanız sevınırım

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
"0" konumunda, hem iki motor çalışacak, hem iki motor stop edecek.( Dönerli pako şalterle, kontak düzenlenmesi ile yapılır,) ama bir daha soruyu okurmusun.

"0" konumunda, hem iki motor çalışacak, hem iki motor stop edecek.( Dönerli pako şalterle, kontak düzenlenmesi ile yapılır,) ama bir daha soruyu okurmusun.
@zeybek ustam az önce okudum bir şey anlamadım sen yazınca bir daha okudum!Sanırım bu projenin çizimini istiyor arkadaşımız?Ama anlatımda hata var!

arkadaşlar 1-0-2 konumlu bır pako şalter var konum birdeyken bırıncı motor çalışacak bırden sıfır konumuna alındığında bırıncı motorla beraber ıkıncı motorda çalışacak sıfırdan ıkı konumuna alınca sadece ıkıncı motor çalışacak ıkı konumundan gerıye yanı sıfır konumuna alınca ıkı motorda duracak soru bu otamatık kumanda seklı lazım

arkadaşım yardımcı olmayacaksan veya sorunun cevabını bılmıyorsan yorum yapma
Arkadaş soru yazdıysan yorumlarada açık olmak gerek devamını okursan ben bir öneride bulundum.Eğer küçük görmüş gibi göründümse hakkını helal et...nyse

arkadaşlar 1-0-2 konumlu bır pako şalter var konum birdeyken bırıncı motor çalışacak bırden sıfır konumuna alındığında bırıncı motorla beraber ıkıncı motorda çalışacak sıfırdan ıkı konumuna alınca sadece ıkıncı motor çalışacak ıkı konumundan gerıye yanı sıfır konumuna alınca ıkı motorda duracak soru bu otamatık kumanda seklı lazım
sizin bahsettiğiniz olay için 1-0-2 buton olmaz en az 0-1-2-3 konum olmalı her konum için bağlantı yapmalısınız.Çünkü 1 konumunda 1.motor çalışacak bu olabilir 0 konumda iki motor çalışacak diyorsunuz bunun için 0 konumuna nc kontaklı buton kontağı takmalısınız ancak bu diğer konumlarda sorun çıkarır köprü bağlantıyla belki yapılır ama tarifle olmaz bu işlem.2 konumda 2.motor çalışacak buda mümkün olan bir bağlantı tekrar 0 konumuna gelince 2 motorda duracak bu kontak bağlantısıyla yapılamaz!Ya logo kullanıp yazılım yapacaksınız söylediğiniz bağlantılar için yada 4 konumlu pako şalter kullanıp her kontağına istediğiniz bağlantıyı yapacaksınız ancak bu pako şalter geriye dönerken her motora yaptığı işlemi tekrar etmek zorunda sonsuz turlu pako şalterler var ancak bunların 3 kontaklısı var mı bilmiyorum çünkü kullanmadım.

sankı 4 kontaktorle devre olur gıbı devresını çiz dersenız işte onu yapamam

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri