09.05.2017 endüktif artıyor yardım

Arkadaşlar merhaba. bir sıkıntım için önerilerinize ihtiyacım var fakat cevap verirken biraz açıklayıcı olmanızı isteyeceğim. Bir sistemde grup arge röle kullanılıyor. Geçen gün gittim end %24 kap %1 seviyelerindeydi. faz sırası hatalı otomatik kademe zamanı yazıyordu ve hata ledi yanıyordu. kapatıp açtım alarm ledi söndü faz hatası da yazmıyor fakat otomatik kademe zamanı yazıyor ve bildiğim kadarıyla bu bir hata değil. Sistemde görünürde her şey normal ama sistemi kompanze etmiyor. Endüktif artıyor sürekli. kademeleri devreye alıyor ama fayda etmiyor. Kondansatörler bitmiş olabilir diye düşündüm ama ölçümü nasıl yapacağım bilmiyorum. pensampermetre ile bakıyorum iki fazından akım akan kond.'ün üçüncü fazından akım akmıyor. kapasitemetre ile ölçüm nasıl yapılıyor ve sonucu kaç bulmam gerekiyor. acil yardım edin sistem cezaya giriyor.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
evet yanlış anlamışım.

işini görür mü bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• kondansatör saglamlık kontrolu.png
    kondansatör saglamlık kontrolu.png
    58.4 KB · Görüntüleme: 23
2 faz dan akım geçiyor ise 3 fazdan da geçmeli. Kondansatör gücü ne ise yaklaşık 1,4 katı akım görmelisiniz. Örneğin 10 kVar da 14 amper gibi. Akımlar çok farklı ise sorun var demektir. Hele bir koldan hiç geçmiyor ise ya kondansatör ya kontaktör yada sigorta arızalı demektir. Öncelikle Kontaktör çıkışında 380 i kontrol edin.

Son düzenleme:
Teşekkür ediyorum cevaplarınız için. Bugün biraz daha uğraştım ve rölenin kademeleri yanlış algıladığını farkettim. Tekrar kademe testi yaptırınca düzeldi. Bir sigorta bozukmuş üçüncü faz ondan dolayı akım akmıyormuş. Şimdi düzeldi sistem. Bu gibi bir sorunla karşılaşan birisi olursa yardımı olur umarım.

Teşekkür ediyorum cevaplarınız için. Bugün biraz daha uğraştım ve rölenin kademeleri yanlış algıladığını farkettim. Tekrar kademe testi yaptırınca düzeldi. Bir sigorta bozukmuş üçüncü faz ondan dolayı akım akmıyormuş. Şimdi düzeldi sistem. Bu gibi bir sorunla karşılaşan birisi olursa yardımı olur umarım.

Forum istatistikleri

Konular
128,154
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri