0.9v-5v değişken girişli 5v sabit çıkışlı step up yardımm!!

sayın bolubeyi ilginiz için gerçekten teşekkür edrim fakat sizede sorum olucak benim giriş voltajı değişken sabit değil biliyosunuz güneş pilleri sabit voltaj vermez ben bu devre ile değişken gerilimi 5volta sabitleyebilir miyim sizce??

devreyi kurup deneme şansım yok. kurup deneyiniz. problem çıkarsa çözmeye gayret ederiz.

sayın t-tec verdiğiniz devreyi isiste kurdum fakat çalışmadı hiçbir gerilim alamadım.siz çalıştırdınız mı? bilginize

Merhabalar,

1.5 volttan 5 volta voltajı katladığınızda akım düşecektir. Ayrıca lityum piller için şarj algoritmasını doğru yapmazsanız çünkü lityum piller akım ve gerilim kontrollü hassas bir şarj tekniği ile şarj edilir bu yönergeye uymazsanız piller ya ömrü çok kısalacaktır yada ısınıp patlama riskleri vardır.

Sizin elinizdeki 1.5 voltluk güneş panelinin verdiği akım nedir? Eğer akım çok düşükse voltaj katlama yapamazsınız. yaparsınız ancak akım gerilimi katlarken ters orantılı olarak çok düşecektir. Buda şarj işlemini mümkün kılmayabilir.

Bunlar şahsi yorumlarımdır. Yukarıda da sordum güneş pilinizin tam güneş altında verdiği maksimum voltaj ve maksimum akım nedir?

bolu beyi hocam teşekkür ederim yorumlarınız için ben ankara"da ikamet ediyorum.burda konya sokak diye bir yer var bütün elektronik devre elemanlarının bulunduğu bir yer.o sokağı karış karış ettim fakat bulamadım entegreleri internetten sipariş etcem.bir tane devre buldum satın alsam işime yarar mı sizce??http://www.flytron.com/electronic-p...-converter-step-up-boost-module-with-usb.html devrenin linki burda

sayın serkan bey evet haklısınız lipolar şarj edilmesi sıkıntılı piller ve doğru şarj edilemediğinde tehlikeli olan piller.fakat benim elimdeki lipo pili 3.7v tek hücre ve maksimum 600mA akım veriyor.araştırdım tek hücreli lipolarda şarj etme konusunda sıkıntı çıkmıyormuş sadece 5v gerilim vermem ve sabit bir en az 400mA akım vermem gerekiyor.buda benim ihtiyacımı karşılar nitelikte

bolu beyi hocam teşekkür ederim yorumlarınız için ben ankara"da ikamet ediyorum.burda konya sokak diye bir yer var bütün elektronik devre elemanlarının bulunduğu bir yer.o sokağı karış karış ettim fakat bulamadım entegreleri internetten sipariş etcem.bir tane devre buldum satın alsam işime yarar mı sizce??http://www.flytron.com/electronic-p...-converter-step-up-boost-module-with-usb.html devrenin linki burda
Bu tip devre direk pil şarj değil de usb üzerinden cep şarj etmek içindir. Sonuçta pek çok ticari örneği mevcut.
Bu arada Flytron yerli firmadır (uzun zamandır takip ettiğim bir sitenin ticari sitesi) ama vatandaşlarımızın yanlış bilinçsiz davranışları yüzünden ülkemize satış yapmıyor diye biliyorum firma yetkilisi böyle bi karar almış.

Alıntı:
  1. Buğra says:
    07 December 2011 at 23:50
    flytron sitesindeki ürünlerin Türkiye ye satışı yok mu,siteye üye olurken adres olarak Türkiye mevcut değil,cevaplarsanız sevinirim

2. Melih Karakelle says:
    07 January 2012 at 16:04
    @Buğra, Malesef Türkiyedeki müşterilerimiz, müşterilerimizin %1 ini oluşturdukları halde, sorunlu müşterilerimizin %50 den fazlasını oluşturdukları için Türkiyeye satışı durdurduk.
    Toplumumuzda var olmayan okuma alışkanlığımızın bir yansıması olarak, yerli müşterilerimiz sitede yazanları okumak veya aldıkları ürünün kullanım alanı ile ilgili binlerce web sitesinde araştırma yapmak yerine, akıllarına estiğince elektriğe bağlayıp devreleri yakıp sonra bize telefon edip nasıl bağlanacağını soruyorlar ve işin sonu “siz bunu bana bozuk olarak gönderdiniz” şeklinde son buluyor. Bizim için hem ciddi zaman hem de para kaybı.
    Bu sebepten yurtiçi satışı artık yapmıyoruz.

Bu tip devre direk pil şarj değil de usb üzerinden cep şarj etmek içindir. Sonuçta pek çok ticari örneği mevcut.
Bu arada Flytron yerli firmadır (uzun zamandır takip ettiğim bir sitenin ticari sitesi) ama vatandaşlarımızın yanlış bilinçsiz davranışları yüzünden ülkemize satış yapmıyor diye biliyorum firma yetkilisi böyle bi karar almış.

Alıntı:
  1. Buğra says:
    07 December 2011 at 23:50
    flytron sitesindeki ürünlerin Türkiye ye satışı yok mu,siteye üye olurken adres olarak Türkiye mevcut değil,cevaplarsanız sevinirim

2. Melih Karakelle says:
    07 January 2012 at 16:04
    @Buğra, Malesef Türkiyedeki müşterilerimiz, müşterilerimizin %1 ini oluşturdukları halde, sorunlu müşterilerimizin %50 den fazlasını oluşturdukları için Türkiyeye satışı durdurduk.
    Toplumumuzda var olmayan okuma alışkanlığımızın bir yansıması olarak, yerli müşterilerimiz sitede yazanları okumak veya aldıkları ürünün kullanım alanı ile ilgili binlerce web sitesinde araştırma yapmak yerine, akıllarına estiğince elektriğe bağlayıp devreleri yakıp sonra bize telefon edip nasıl bağlanacağını soruyorlar ve işin sonu “siz bunu bana bozuk olarak gönderdiniz” şeklinde son buluyor. Bizim için hem ciddi zaman hem de para kaybı.
    Bu sebepten yurtiçi satışı artık yapmıyoruz.
yani 1 liralık mal alıp 100 liralık hava basıyoruz o yüzden satmıyor mu adamlar :D

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri